w

Jak przestać marnować czas, który spędzamy na nadmiernym myśleniu

Jak przestać nadmiernie myśleć o wszystkim w naszym życiu. Dlaczego w ogóle to robimy?

Otóż okazuje się, że nas mózg jest tak skonstruowany, że chciałby przewidzieć dla nas przyszłość we wszystkich dziedzinach naszego życia. A my chcielibyśmy również wiedzieć, czy wszystko, co mamy zaplanowane nam się powiedzie, czy uda nam się osiągnąć sukces w nowej pracy, jak ułoży nam się z nowym partnerem albo czy będziemy zdrowi i jak długo będziemy żyć.

Niestety nadmierne przemyśliwanie wszystkiego i obsesyjne pragnienie poznania naszej przyszłości powoduje, że marnujemy czas, który dany nam jest tu i teraz.

Jednak okazuję się, że możemy przestać nadmiernie myśleć o wszystkim i przestać marnować czas.

Życie nie polega tylko na odnoszeniu sukcesów, pozwól sobie czasem na porażkę

Porażka odgrywa bardzo ważną rolę w odnoszeniu sukcesów. Dzięki porażkom bardzo dużo się uczymy i wyciągamy wnioski na przyszłość. Daj się ponieść temu, co się w Twoim życiu wydarzy i nie zamartwiaj się zbytnio na przyszłość.

Nie planuj wszystkiego

Ale jak to? Planowanie przecież oszczędza czas i nerwy. Pewnie jest w tym trochę prawdy, ale przecież doskonale wiesz, że zazwyczaj nic do końca nie idzie zgodnie z planem. Jeżeli odpuścisz trochę planowanie, to zaoszczędzisz sobie wiele rozczarowań, ale też i czasu.

Przestań myśleć, że przecież nie chcesz nikogo zawieść

Być może przez większość życia robiłeś coś dla innych, żeby tylko to inni byli zadowoleni. Może studia, które wybrałeś były tak naprawdę wyborem Twoich rodziców a praca, na którą się zdecydowałeś, była wyborem Twoich przyjaciół. Zaczynasz dostrzegać, że w tym wszystkim zatraciłeś siebie.

Czas najwyższy przestać marnować czas na myślenie o tym, co pomyślą o Tobie inni i spełniać przede wszystkim swoje marzenia.