w

Jesienna chandra ujarzmiona. 4 sposoby na gorszy czas

Jesień, choć jest niezwykle piękną porą roku, przyciąga za sobą jarzmo zimy. Ciemność, chłód i brak światła słonecznego powodują, że od razu czujemy spadek nastroju. Warto więc wiedzieć jak nie dać się pogarszającej pogodzie. Przygotowane porady, na pewno pozwolą jej przeciwdziałać.

#1 Spaceruj!

Jeśli tylko masz taką możliwość, a pogoda za oknem zachęca do tego, spędzaj czas na dworze. Łap ostatnie, ciepłe promienie słoneczne i korzystaj z ich dobrodziejstwa. Dodatkowo, spacery pozwolą na odpowiednią dawkę ruchu w ciągu dnia i zapewnią lepszą kondycję.

#2 Pozwól sobie na różne uczucia

Naturalnym jest fakt, że zmieniająca się aura za oknem może wzbudzić w nas smutek, żal czy rodzaj tęsknoty za odchodzącym latem. Warto więc poddać się tym melancholijnym uczuciom. Nie przekonuj siebie „na siłę” i nie zmuszaj do czegokolwiek. Niech wszystko odbywa się zgodnie z przeżywanymi emocjami.

#3 Znajdź sobie przyjemne zajęcie

Odkładany przez całe lato serial, stos nieprzeczytanych książek, a może odwiedziny kogoś bliskiego? Jesień to moment w którym warto nieco zwolnić i oddać się przyjemnościom. Pomyśl o radości jaką odnajdziesz w prostym obejrzeniu ulubionego filmu.

#4 Czerp z chwili

Korzystaj z piękna trzeciej pory roku. Zbieraj spadające liście, wyjmij ulubiony płaszcz, owiń się w ciepły koc i wypij herbatę patrząc na zmieniającą się naturę. To proste czynności, które potrafią dostarczyć maksymalnie pozytywnych doświadczeń. Warto jest otworzyć swój umysł i zmysły.