w

Jak znaleźć odpowiedniego partnera? Te typy osobowości zdecydowanie omijaj

Etap poszukiwania partnera, zwłaszcza w przypadku kobiet może być trudny. Mężczyźni coraz częściej odstają od kobiecych oczekiwań. Czym więc kierować się podczas wyboru partnera? Których typów osobowości unikać, aby nie wpaść w przysłowiowe „błoto”? Istnieje kilka charakterów, które mogą sprawić, że nie wyplączemy się z nerwów i stresu, a jest nam to przecie zupełnie niepotrzebne.

najgorsze cechy mężczyzn
Fot. Pexels.com

Mężczyzna plaster

To taki typ mężczyzny, który jest świeżo po rozstaniu z poprzednią partnerką. Aby podbudować swoje ego i nieco się dowartościować, szukają kobiety „na chwilę”. Chcą, aby była ona dla nich plasterkiem na rany, które rzekomo odnieśli w poprzedniej relacji. Wchodząc w taki związek, musisz pamiętać, że mężczyzna będzie tak zwanym biedaczkiem. W każdej dziedzinie życia będzie czegoś od Ciebie potrzebował. Można nazwać go wręcz nieporadnym. Będzie chciał przykleić się do Ciebie niczym plaster, by po chwili się jednak gdzieś odkleić. Potrzebujesz kogoś takiego? Dobrze się nad tym zastanów…

Syndrom narcyza

To najgorszy typ, na jakiego możesz trafić, chociaż zależy to oczywiście od skali jego narcyzmu. Pamiętaj jednak, że narcyz to najlepszy manipulator na świecie. Potrafi owinąć sobie drugą osobę wokół palca, aby robiła wszystko to, co on zechce. Doskonale wzbudza wyrzuty sumienia, a przy tym to zawsze on jest tym najbardziej poszkodowanym. To typowe zaburzenie osobowości, objawiające się egoizmem i całkowitym brakiem empatii w stosunku do drugiego człowieka.

Mężczyzna zależny

Istnieją też mężczyźni, dla których rodzina, zwłaszcza matka i ojciec to podmioty ważniejsze od partnerki, czy nawet żony. Ich zdanie ma największe znaczenie, w kontekście każdej dziedziny w życiu. Mężczyzna ten w żaden sposób nie potrafi się odseparować, czy też odciąż przysłowiowej pępowiny. Chodzi o umiejętność przeniesienia swoich priorytetów na partnerkę oraz potencjalne dzieci. Jeśli dla Twojego faceta mamusia jest najważniejsza… uciekaj.

Pan doskonały

Aż wreszcie trafisz na Pana doskonałego. On nie ma wad. Jest idealny. Na dodatek wszystko mu się należy i nic nie musi. Nie ma obowiązków, a każdą rzecz, talerz, czy skarpetkę należy mu podać. Partnerka, jakiej szukają to ta, która zastąpi im wiecznie usługującą matkę. Niestety ten typ mężczyzn to skutek uboczny wychowywania przez nadopiekuńczą rodzicielkę, która chroniła swoje dziecko przed każdym złem tego świata, włączając w to kurz na szafie w jego pokoju. Chcesz być służącą? Tylko wtedy odnajdziesz się w takiej relacji.