w

Wcale nie jesteś jeszcze gotowy na kolejny związek

Niedawno rozstałaś się z facetem i postanowiłaś odpocząć na chwilę od związków? Tymczasem czujesz, że jednak czegoś/kogoś Ci brakuje? Zaczęłaś zatem umawiać się znowu. Boisz się jednak, że za szybko się angażujesz, a nie wiesz jeszcze czy TA nowa osoba to rzeczywiście TA, czy może jednak chodzi o wyleczenie rany po poprzednim związku. Daj sobie czas. Brzmi jak banał, ale czy rzeczywiście jest to proste? Jak nie za szybko zaangażować się w nową relację?

Nie ma reguły – niektórzy zaraz po poprzednim związku wpadają w nowy i okazuje się, że ten kolejny jest bardzo szczęśliwy. Niektórzy pragną nowej relacji, ale tylko po to by ukoić ból, a jeszcze nie są gotowi na nową ścieżkę związkową. Jeżeli obawiasz się, że jesteś w tej drugiej grupie – daj sobie czas. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

kobieta
Fot. Pexels.com

Nie upieraj się przy jednym facecie

Jeśli bardzo chcesz się umawiać – rób to, masz do tego prawo! Jeżeli jednak umówiłaś się na kawę z jednym i zaiskrzyło, to nie oznacza, że nie możesz iść na jeszcze jedną kawę z kolejnymi facetami. Nie obiecałaś przecież nikomu miłości po grób. Ciesz się życiem, poznawaj nowych ludzi. To może być ciekawe doświadczenie.

Nic nie deklaruj

Czujesz, że poznałaś kogoś świetnego? Fajnie, daj temu płynąć swoim torem. Nie deklaruj nic po krótkim czasie i nie snuj wizji o wspólnym życiu. Takie słowa i myśli mogą potem wpłynąć na bardzo duże rozczarowanie, jeżeli się okaże, że jednak ta relacja nie wypali.

Nie idź szybko do łóżka

Oczywiście my nie możemy Ci nic zabronić. Zrób jak uważasz, możesz zrobić to, co uważasz za słuszne. Może się jednak okazać, że seks z nowopoznaną osobą zbyt podsyci Twoje uczucia i wtedy wpadniesz po uszy. Znowu powtórzymy – daj sobie czas! 🙂

kobieta
Fot. Pexels.com

Nie rozkminiaj za wiele

Poznałaś kogoś ciekawego, ale wiele Was różni? Pewnie już się zastanawiasz, jak to będzie, czy ten związek w przyszłości się nie rozleci, bo się rozminiecie. Przyszłość to przyszłość, oczywiście warto o niej myśleć, ale zbytnie analizowanie tu i teraz może tylko pogorszyć sprawę. Przecież jeszcze dobrze nie znasz tej drugiej osoby. Daj sobie czas.

Nic na siłę, nic w pośpiechu. Wszystko się poukłada. Czas to nasz sprzymierzeniec.

Zobacz także: Jak poradzić sobie ze smutkiem po rozstaniu?