w

Związek na odległość. Jak go utrzymać?

„Związek na odległość nie ma sensu” – tak powie wiele osób. I po części będą mieć rację. Nie zawsze bowiem udaje się utrzymać tego rodzaju relację. Nie jest to proste, ale wielu potrafi to zrobić! Jakie kroki warto podjąć?

W dzisiejszych czasach wiele par żyje z dala od siebie. Często jedna ze stron mieszka i pracuje za granicą. Czasem ludzie poznają się przez internet. Chcą być razem, ale nierzadko trudno jest zorganizować życie na nowo. To wszystko trwa, a tymczasem kochające się osoby chcą być razem. Zanim będą na dobre, to muszą popracować nad tym, by ich relacji nie zabił dystans.

Oto co warto zrobić, by utrzymać związek na odległość.

tęsknota
Fot. Pixabay.com

Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

Warto rozmawiać! Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko związków. Oczywiście w ferworze codzienności będzie ciężko wygospodarować dużo czasu na pogawędki przez telefon. Ale od czego są komunikatory! Można napisać wiadomość w międzyczasie, zadzwonić na minutę w drodze na przystanek, wysłać sobie przyjemny obrazek.

Takie codzienne drobne gesty podsycają uczucie, więc nie warto ich pomijać. Zresztą zakochani w sobie ludzie chcą być w ciągłym kontakcie.

Niespodzianki zawsze na tak

Na odległość także można robić sobie niespodzianki. Można coś podesłać ukochanej osobie albo nagrać kreatywny film. Drugiej stronie będzie bardzo, bardzo miło.

Nie karajcie się brakiem kontaktu

Pokłóciliście się? Ok., to jeszcze nie koniec świata. Pamiętajcie jednak, by o tym porozmawiać, nie krzyczeć na siebie i pod żadnym pozorem nie rzucać słuchawką. Niestety wiele osób ma skłonności, po ostrej wymianie zdań, nie odzywać się do drugiej osoby przez kilka dni. Takie karanie milczeniem bardzo, ale to bardzo negatywnie wpływa na związek. Warto się więc tego wystrzegać.

Zaufanie przede wszystkim

Na odległość czy nie zaufanie w związku to podstawa. Bez tego ani rusz szczególnie, gdy dzielą was setki jeśli nie tysiące kilometrów. Zazdrość, podejrzewanie drugiej strony o kłamstwo itd. – na tym nie da się budować zdrowej relacji.

Związek na odległość może przetrwać. Warto dążyć do tego, by docelowo być razem. I często się widywać. Nic przecież nie zastąpi osobistego kontaktu. Powodzenia!

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie powinny być razem