w ,

Jak szybko pozbyć się zauroczenia

Chyba każdy z nas znalazł się choć raz w sytuacji zauroczenia. Niezależnie od tego czy jesteśmy singlami czy w związku zdarza nam się zauroczyć inną osobą.

To zauroczenie często sprawia, że nie możemy przestać myśleć o tej osobie, robimy wszystko by choć na chwilę znaleźć się w miejscu, w którym ta osoba będzie i wyobrażamy sobie, że jesteśmy z tą osobę choć na chwilę razem. Bardzo często jest tak, że ten ktoś to osoba dla nas nieosiągalna i nic nigdy z tego nie będzie.

fot. pexels.com/anastasbekker

Czy możemy coś zrobić, aby pozbyć się tego fatalnego zauroczenia, które nie potrzebnie zaprząta nam myśli? Okazuje się, że jest na to kilka sposobów.

Dlaczego właśnie on/ona

Co sprawiło, że to właśnie ta osoba stałą się obiektem naszego zainteresowania? Bardzo możliwe, że nigdy tak naprawdę się nad tym nie zastanawiałeś. Warto przyjrzeć się w jaki sposób my zachowujemy w obecności obiektu naszego zauroczenia. Jeżeli zachowujemy zupełnie inaczej niż zwykle to bardzo możliwe, że ta osoba nie jest dla nas, ponieważ w jej otoczeniu po prostu nie jesteśmy sobą.

Potraktuj to jak zerwanie

Choć nigdy z ta osobą nie byłeś i nigdy najprawdopodobniej nie będziesz, aby pozbyć się natrętnych myśli musisz potraktować to jak zerwanie. Daj sobie czas, pozwól sobie na smutek tak jak po prawdziwym zerwaniu.

Trzymaj się na dystans

Nie jest łatwo trzymać dystans od kogoś kim jesteśmy zauroczeni, jeżeli jest to osoba z naszego otoczenia na przykład w pracy. Jednak, żeby raz na zawsze pozbyć się tego zauroczenia musisz spróbować trzymać się od niej z daleka na tyle na ile jest to możliwe.

Przestań prześladować go/ją na mediach społecznościowych

Nic nie pomoże, jeżeli cały dzień przeglądasz zdjęcia swojego zauroczenia na facebooku czy instragramie. Przestań obserwować profil tej osoby a zobaczysz, że po pewnym czasie zauroczenie samo przejdzie.

Bądź ze sobą szczery

Spróbuj przypomnieć sobie inne zauroczenia i sposób w jaki sobie z nimi poradziłeś. Z tym zauroczeniem prawdopodobnie będzie podobnie, tylko daj sobie czas.

Poznaj nowych ludzi

Poznawanie nowych ludzi nie oznacza, że zaraz masz się zauroczyć kimś innym. Chodzi o to, abyś zaczął otaczać się nowymi ludźmi z pozytywnym nastawieniem do świata.

Zajmij się czymś

Postaraj się wypełnić swój czas czymś co sprawia Ci przyjemność. Trzymaj się z dala od telefonu i internetu, rób cokolwiek, żeby tylko być ciągle zajętym.