w

Po czym poznać, że jesteś w zdrowym związku. 10 oznak, że twoja relacja zmierza w dobrym kierunku

Czym tak naprawdę jest zdrowy związek? Czy zdrowy związek to związek idealny? Prawdą jest, że nie ma związków idealnych, w każdym są piękne i trudne momenty. Jednak nawet nieidealny związek może być zdrowy.

fot. pexels.com/JonathanBorba

Przeczytaj i dowiedz się czym charakteryzuję się zdrowy związek.

Odpowiednie tempo

W zdrowym związku wszystko ma swój czas. Wasza relacja zmienia się w takim tempie, że obydwoje czujecie się komfortowo i nikt nie jest do niczego zmuszany.

Zaufanie

To jest podstawa zdrowego związku. Jeżeli zaufanie jest u Was obecne to doskonale wiecie, że druga strona nie zrobi nic co mogło by Was skrzywdzić.

Szczerość

W zdrowym związku możemy wyjawić swoje najskrytsze tajemnice partnerowi bez obaw, że zostaną wyśmiane i wykorzystane przeciwko nam.

Niezależność

Kiedy jesteście razem to bardzo dużo rzeczy robicie wspólnie, jednak dalej obydwoje macie przestrzeń do rozwijania swoich pasji.

Szacunek

Kochasz swojego partnera za to kim jest a nie za jego opinie i poglądy. W zdrowym związku w wielu rzeczach możecie się nie zgadzać, ale szanujecie swoje przekonania.

Równość

W twoim związku wyraźnie widać, że obydwoje jesteście tak samo zaangażowani i wkładacie równy wysiłek w Wasze szczęście.

Życzliwość

Potraficie troszczyć się o siebie nawzajem, zawsze się wspieracie.

Odpowiedzialność

Bierzecie odpowiedzialność za swoje czyny i słowa. W Waszym związku nie ma miejsca na przerzucanie winy.

Konstruktywna wymiana zdań

Oczywiście, że się kłócicie, ale potraficie prowadzić spór w sposób otwarty i zazwyczaj udaje Wam się dojść do porozumienia w oparciu o szacunek jakim się darzycie.

Zabawa

Jesteście swoimi bratnimi duszami i uwielbiacie spędzać czas razem, świetnie się przy tym bawiąc.