w

Jak nie dać wkraść się RUTYNIE do związku?

Macie siebie, więc macie już wszystko – to prawda. Obecność i bliskość osoby, którą się kocha, jest bezcenna. Nie zapominajcie jednak, że stworzenie stałego związku wymaga nieustannej pracy.

Nie osiadajcie więc na laurach – niezależnie od tego, jak dobrze się między wami układa. Szybko bowiem może pojawić się rutyna, a to największy wróg! Jak się jej nie dać?

Chodźcie na randki

Związek jest jak roślinka – aby kwitła, potrzebuje odpowiednich warunków. W związku to przede wszystkim dbanie o swoje wzajemne potrzeby i okazywanie sobie uczuć. Pamiętasz, kiedy ostatni raz byliście na randce? Na takiej, na jakie chodziliście na początku związku?

Jako para (czy małżeństwo) z długim stażem także czerpcie radość z takich beztroskich wyjść. Będą przypominać o pięknych początkach, zadbacie również o higienę umysłu.

Znajdujcie czas tylko dla siebie

Każdego dnia znajdujcie chwilę dla siebie. Nawet jeśli ma to być chociaż 5 minut masażu, wspólne wypicie kawy czy spacer z psem dookoła bloku, róbcie to razem. Na ten moment odłóżcie inne obowiązki i cieszcie się chwilami we dwoje!

Podkręcajcie atmosferę w sypialni

Nie zapominajcie o bardziej intymnej sferze waszej relacji – to bardzo ważny element scalający związek. Nie pomiędzy obowiązkami, zanim dzieci wrócą ze szkoły czy z poczucia obowiązku. Pozwalajcie sobie na chwilę szaleństwa regularnie, w czasie wolnym!

Próbujcie nowych rzeczy

Doskonałym sposobem na przełamanie codziennej rutyny jest wspólne oddawanie się pasjom lub próbowanie nowych rzeczy. Nigdy wcześniej nie skakaliście razem na bungee, nie płynęliście łódką lub statkiem rejsowym? Zagrajcie razem w tenisa, wybierzcie się na przejażdżkę quadami – wszystko, co nowe, pozwala na chwilę zapomnieć o codziennej rutynie.