w

Gdy ktoś każe czekać, lepiej po prostu pozwolić mu odejść

W miłości nauczyliśmy się chodzić na kompromisy, nie wywierać presji, nie oczekiwać zbyt wiele, nie rozpychać się ze swoimi potrzebami. Ale czy przypadkiem nie stawiamy w ten sposób siebie zawsze na drugim miejscu? Gdy ktoś każe czekać, nie daje nic od siebie, nie wspiera, za to traktuje siebie jako dobro luksusowe, na które trzeba zasłużyć… to może lepiej dać sobie z tym spokój i pozwolić mu odejść?

gdy ktoś każe czekać
Fot. Pexels.com

Dlaczego ktoś każe ci czekać?

Niektórzy nie są gotowi na przyjęcie prawdziwego uczucia. Nie chcą lub boją się angażować, trzymają na dystans, pojawiają się i znikają. Nie do końca wiadomo, czy prowadzą jakąś grę, czy coś ukrywają, czy może naprawdę przeżywają własne, osobiste dramaty.

Prawda jest jednak taka, że nie potrzeba deklaracji miłosnych, żeby pokazać drugiej osobie, że ci na niej zależy. Dlatego jeśli ktoś nieustannie każe ci czekać, jednocześnie spodziewając się po tobie pełnej gotowości, najgorsze, co możesz zrobić… to zrobić właśnie to, o co cię prosi.

Gdy ktoś każe czekać, odpuść

Kiedy ktoś każe ci czekać, po prostu pozwól mu odejść. Dlaczego? Dlatego, że to najlepszy sposób na to, by zweryfikować sytuację. Jeśli będziesz w ciągłej gotowości, ta osoba nigdy nie poczuje zagrożenia, że może cię stracić.

gdy ktoś każe ci czekać, pozwól mu odejść
Fot. Pexels.com

Zacznij koncentrować się na sobie, przestań inicjować kontakt, daj przestrzeń temu komuś, ale też sobie. Przestrzeń, by poczuć się dobrze ze sobą, bez względu na to, czy ta druga osoba daje ci coś od siebie. Zerwij sztucznie wytworzoną więź i zobacz, co zrobi. Niech odejdzie, jeśli taki jest jej wybór – wtedy wiadomo, że i tak nie było na co czekać. Albo niech wróci i nie pozwoli ci dłużej czekać.

Nie musisz czekać na swoje szczęście

Twoje szczęście nie musi być przez nikogo dawkowane. To od ciebie zależy, czy będziesz go doświadczać, czy nie. Jeśli uzależniasz je od kogoś, kto każe ci czekać, to nie ma sensu. Nikt nie jest na tak uprzywilejowanej pozycji, żeby decydować, kiedy będziesz szczęśliwa.

Sama sięgnij po to, co dla ciebie dobre. Jeśli ktoś inny będzie chciał w tym uczestniczyć i dzielić się też z tobą swoim szczęściem, trafi do ciebie bez problemu.