w

Dlaczego w związku dochodzi do ZDRADY? 5 powodów niewierności

Niewierność jest bolesna i w wielu przypadkach prowadzi do rozpadu związku. Zdradzają zarówno mężczyźni, jak i kobiety i to nie tylko w toksycznych i nieudanych związkach. Również w tych wyjątkowo zgodnych i z pozoru szczęśliwych może pojawić się problem niewierności.

Dlaczego ludzie zdradzają, skoro wiedzą jakie mogą być tego konsekwencje?

Brak zainteresowania ze strony partnera lub partnerki

Jednym z głównych powodów, dla którego ludzie zdradzają jest doświadczanie nieprzyjemnego braku zainteresowania ze strony swojej drugiej połówki. Zdrada nie jest wtedy przemyślana, a osoba zdradzająca zazwyczaj przejawia mocne poczucie winy.

Kiedy jednak spotyka kogoś, kto uzupełnia wspomniane braki, bardzo łatwo zatraca się w pozytywnych emocjach, które przynosi nowa relacja.

Kompleksy

Osoby, które wielokrotnie dopuszczają się zdrady i zawierają różnego rodzaju relacje będąc w związku, bardzo często próbują zagłuszyć tym swoje kompleksy. Poczucie, że mogą zdobyć czyjeś względy, podnosi ich mniemanie o sobie i sprawia, że tymczasowo czują się lepiej.

Zdrada w odwecie

Często zdarza się, że zdradzone osoby, mimo pozornego wybaczenia niewierności, nie potrafią wyrzucić z pamięci bolesnego wydarzenia. To powoduje, że po pewnym czasie same również dokonują zdrady. Czasem jest to przemyślany „odwet”, a czasem podświadome dążenie do wyrównania rachunków i stłumienia doznanej krzywdy.

Poszukiwanie wrażeń

Udana relacja to zdecydowanie ta, w której panuje zaufanie, a partnerzy są wobec siebie lojalni. Zakochanie się w osobie, która nudzi się życiową stabilizacją, lubi flirtować i doświadczać silnych emocji, może skutkować w przyszłości solidnym cierpieniem. Istnieją bowiem ludzie, których żądna przygód natura utrudnia im zawieranie trwałych związków.

Problemy emocjonalne

Zdrada często bywa również przejawem trudności emocjonalnych danej osoby. Nierozwiązane problemy, deficyty w obrębie doświadczania miłości, pogubienie się w swoich uczuciach, mogą prowadzić do wyrządzania krzywdy zarówno innym, jak i samemu sobie.

Związanie się z osobą, która nie rozwiązała swoich problemów nie jest więc najlepszą decyzją, jeśli chcemy stworzyć stabilny i udany związek.

Zobacz także: Ludzie nieświadomie niszczą swoje związki. Sprawdź, czy do nich należysz