w

Czy Twój związek jest toksyczny? Oto 6 sygnałów ostrzegawczych!

Słysząc różne historie z życia wzięte, niejednokrotnie włos jeży się na głowie. Wiele z nich dotyczy toksycznych ludzi i relacji z nimi. Współczujesz innym, zastanawiając się, jak wygląda życie z toksyczną osobą. Coś jednak mówi Ci również, że w Twoim związku również nie jest do końca tak, jak być powinno.

Czy Twój związek jest toksyczny? Oto 6 sygnałów, na które powinnaś zwrócić uwagę!

Nie szanuje Cię

Odpowiada Ci nerwowo i opryskliwie, podnosi głos i krytykuje – niezależnie od tego, czy sytuacja jest istotna, czy chodzi o rzeczy małej wagi. Każdy ma czasem gorszy czas, jednak jeśli trwa to za długo – uważaj.

fot. Pixabay.com

Nie jesteś dla niego partnerem do rozmów

Twoje zdanie się nie liczy, daje Ci do zrozumienia, że nie znasz się na niczym i nie powinnaś się wypowiadać na tematy, o których nie masz pojęcia. Chętnie rozmawia z każdym prócz Ciebie. Uwaga!

Wypiera się tego, co powiedział

To rodzaj manipulacji, mający na celu obniżenie Twojego poczucia własnej wartości. Polega na tym, że gdy przytaczasz coś, co powiedział, on zapiera się, że nigdy coś takiego nie padło z jego ust. Ok, kłopoty z pamięcią zdarzają się każdemu. Jeśli jednak sytuacja powtarza się nagminnie – uważaj.

Jest chorobliwie zazdrosny

Zazdrość to budulec związku. Chorobliwa zazdrość – gwóźdź do trumny. Jeśli partner robi Ci sceny zazdrości w błahych sytuacjach – to sygnał ostrzegawczy.

Nie uwzględnia Twoich potrzeb

Uważa, że jesteś dziecinna, wymagasz zbyt wiele, jesteś rozpieszczona i w ogóle kto to widział, żeby normalna, dojrzała kobieta potrzebowała np. wyjścia na babski wieczór? Uwaga, alarm!

Obawiasz się jego reakcji

Niezależnie od tego, co się wydarzyło, wiesz, że on będzie poirytowany, będzie podnosił głos i uzna Cię za winną. Jak powyżej – to objaw toksyczności, więc bądź czujna.