w

Czy to już miłość, czy tylko zauroczenie?

Zauroczenie to stan, w którym człowiek przeżywa niezwykle silne emocje. Codzienne myśli krążą wokół obiektu zainteresowań, a dotychczasowy rozsądek i twarde stąpanie po ziemi czasowo chowają się w cień. Wiele osób jest wtedy przekonanych, że oto spotkało swoją drugą połówkę.

Niestety, z zauroczeniem bywa rożnie. Może ewaluować i przekształcić się w miłość, a może też… zniknąć tak samo szybko, jak się pojawiło.

Jak więc rozpoznać, że to naprawdę miłość?

Łączy was coś więcej niż sfera fizyczna

Początkowym etapem miłosnego związku jest faza namiętności. Sfera fizyczna wysuwa się na pierwszy plan i stanowi ważny element rozwoju relacji. W prawdziwej miłości związek dwojga ludzi nigdy nie ogranicza się jednak tylko do tej kwestii. Jeśli ty i twój wybranek naprawdę się kochacie, łączy was coś więcej niż erotyczna fascynacja. Potraficie godzinami rozmawiać, wymieniacie spostrzeżenia i poglądy na świat lub oddajecie się ulubionemu hobby.

pixabay

Wspólnie tworzycie swoją przyszłość

Mówiąc o przyszłości, wcale nie chodzi o idealistyczne wizje i snucie wielkich planów po kilku tygodniach znajomości. Jeśli dwie osoby myślą o sobie poważnie, ich chęć bycia razem zauważalna jest w czynach. Rozpoznasz, że naprawdę się kochacie, gdy wszystkie wasze decyzje będą podejmowane z myślą o waszych wspólnych interesach.

Uczucie jest trwałe, ale emocje stonowane

Zauroczenie obfituje w silne i często skrajne emocje. Pojawia się ekscytacja, euforia, radość, ale też niepewność i lęk. Dwie osoby nie wiedzą jeszcze jak potoczy się ich relacja. W przypadku miłości wszelkie odczucia są bardziej stonowane. Kiedy jej doświadczasz czujesz się również pewnie i bezpiecznie. Po prostu wiesz, że wasza relacja jest dojrzała i oboje pragniecie być razem na dobre i na złe.

Wspieracie się i razem tworzycie zgrany duet

W przypadku zauroczenia, mimo dużej fascynacji drugą osobą, każdy w większym stopniu skupia się na sobie samym. W dojrzałej miłości liczy się współpraca i gra do jednej bramki. Nie ma tutaj miejsca na rywalizację lub zazdrość. Oboje cieszycie się ze swoich sukcesów i wzajemnie motywujecie.