w

Czy to już miłość, czy tylko zauroczenie?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Zauroczenie to stan, w którym człowiek przeżywa niezwykle silne emocje. Codzienne myśli krążą wokół obiektu zainteresowań, a dotychczasowy rozsądek i twarde stąpanie po ziemi czasowo chowają się w cień. Wiele osób jest wtedy przekonanych, że oto spotkało swoją drugą połówkę.

Niestety, z zauroczeniem bywa rożnie. Może ewaluować i przekształcić się w miłość, a może też… zniknąć tak samo szybko, jak się pojawiło.

Jak więc rozpoznać, że to naprawdę miłość?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Łączy was coś więcej niż sfera fizyczna

Początkowym etapem miłosnego związku jest faza namiętności. Sfera fizyczna wysuwa się na pierwszy plan i stanowi ważny element rozwoju relacji. W prawdziwej miłości związek dwojga ludzi nigdy nie ogranicza się jednak tylko do tej kwestii. Jeśli ty i twój wybranek naprawdę się kochacie, łączy was coś więcej niż erotyczna fascynacja. Potraficie godzinami rozmawiać, wymieniacie spostrzeżenia i poglądy na świat lub oddajecie się ulubionemu hobby.

pixabay

Wspólnie tworzycie swoją przyszłość

Mówiąc o przyszłości, wcale nie chodzi o idealistyczne wizje i snucie wielkich planów po kilku tygodniach znajomości. Jeśli dwie osoby myślą o sobie poważnie, ich chęć bycia razem zauważalna jest w czynach. Rozpoznasz, że naprawdę się kochacie, gdy wszystkie wasze decyzje będą podejmowane z myślą o waszych wspólnych interesach.

Uczucie jest trwałe, ale emocje stonowane

Zauroczenie obfituje w silne i często skrajne emocje. Pojawia się ekscytacja, euforia, radość, ale też niepewność i lęk. Dwie osoby nie wiedzą jeszcze jak potoczy się ich relacja. W przypadku miłości wszelkie odczucia są bardziej stonowane. Kiedy jej doświadczasz czujesz się również pewnie i bezpiecznie. Po prostu wiesz, że wasza relacja jest dojrzała i oboje pragniecie być razem na dobre i na złe.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Wspieracie się i razem tworzycie zgrany duet

W przypadku zauroczenia, mimo dużej fascynacji drugą osobą, każdy w większym stopniu skupia się na sobie samym. W dojrzałej miłości liczy się współpraca i gra do jednej bramki. Nie ma tutaj miejsca na rywalizację lub zazdrość. Oboje cieszycie się ze swoich sukcesów i wzajemnie motywujecie.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ