w

Dlaczego nie mogę znaleźć miłości? 5 powodów, przez które ludzie są samotni

Współczesny świat obfituje w ludzi, którzy określają się mianem singli. Choć część z nich świadomie wybiera życie w pojedynkę, zdecydowana większość czeka, aż wreszcie na ich drodze pojawi się ktoś wyjątkowy. Niestety, bardzo często nie potrafią znaleźć drugiej połówki, a ich głowę zaprzątają pytania, dlaczego ciągle są samotni.

Co może być przyczyną trudności w budowaniu związków?

Trzymanie się schematów

Istnieje spore grono osób, które ma mocno zakorzenione przekonania na temat tego jak powinna wyglądać prawdziwa miłość. Niektórzy sądzą, że od początku powinno „zaiskrzyć” i nie dają szansy komuś, kto nie wywołał u nich momentalnie przyspieszonego bicia serca. Jeszcze inni mają wpojone zasady, że to mężczyzna powinien zabiegać o kobietę, a nie na odwrót. Tego typu przekonania mogą sprawiać, że ominie ich naprawdę wartościowa relacja.

Brak inicjatywy

Oczekiwanie, że to druga strona będzie wychodziła z inicjatywą jest kolejnym często popełnianym błędem. Niektóre osoby nie chcą wyjść na natrętne, a inne postanawiają udawać niedostępne, aby sprawdzić, czy komuś naprawdę na nich zależy. Niestety, brak inicjatywy potrafi solidnie zniechęcić i odstraszyć nawet mocno zauroczoną osobę.

Niskie poczucie własnej wartości

Niska samoocena i nieprzychylne myśli na swój temat nie są sprzymierzeńcami w nawiązywaniu nowych znajomości. Postrzeganie siebie jako osoby gorszej od innych często prowadzi do błędnego przekonania, że nie zasługuje się na miłość. Osoby o zaniżonym poczuciu własnej wartości często chowają się w cień i nie potrafią podejmować działań, które sprzyjają zawieraniu związków.

Niezagojone rany

Trudne wspomnienia związane z poprzednimi związkami znacząco utrudniają zawieranie nowych znajomości. Obawa przed kolejnym zranieniem często wyzwala lęk, który nie pozwala ruszyć do przodu. Problemy z obdarzeniem kogoś zaufaniem są więc kolejną przeszkodą w znalezieniu prawdziwej miłości.

Zbyt wygórowane oczekiwania

Czekanie na księcia z bajki zazwyczaj nie kończy się happy endem. Książę z bajki albo nigdy się nie pojawia, albo… okazuje się być kolejnym mężczyzną, który posiada szereg wad. W końcu nikt nie jest idealny. Posiadanie całej listy oczekiwań i skrupulatne sprawdzanie, czy potencjalny partner je spełnia, zabija spontaniczność i rodzi wiele rozczarowań.