w ,

Czy partnerzy, którzy częściej się kłócą, mocniej się kochają?

Miłość to nie jest sama słodycz, róże i romantyczne kolacje. W związkach, a szczególnie tych długoletnich możemy doświadczać nieba i piekła w krótkich odstępach czasu. Kłótnie czasem są bardzo potrzebne, ponieważ „oczyszczają” atmosferę między partnerami.

pixabay.com

Poniżej przedstawiamy co może oznaczać sposób, w jaki się kłócicie, czy Wasz związek należy już zakończyć, a może wręcz przeciwnie, kłócicie się, ponieważ bardzo mocno się kochacie.

Czy podczas kłótni wiesz, że możesz wykrzyczeć z siebie wszystko, co leży Ci na sercu, czy może ostrożnie dobierasz słowa, bo boisz się reakcji partnera?

Związek nie może być dobry, jeśli się nie kłócicie. Kłótnia wcale nie oznacza walki z wyzwiskami, ale może konstruktywnie budować związek. Różnice poglądów czy „racji” są dobre i należy je między sobą wymieniać.

Dobrze jest, jeśli każdy z partnerów czuje przy tym wolność i wie, że to, że ma się odmienne zdanie na jakieś tematy nie jest powodem do rozstania.

Gorzej natomiast jeśli jedno dusi wszystko w sobie, ponieważ boi się reakcji partnera. Te nagromadzone emocje kiedyś w końcu eksplodują, a to może być katastrofa.

Każdy związek zmaga się z wyzwaniami

Dobrze jest, gdy każda ze stron w związku ma swoje zdanie i swoje potrzeby, ale te nasze potrzeby nie mogą przysłaniać nam pragnień osoby, którą kochamy. Zawsze należy mówić o swoich emocjach i troskach, ponieważ zachowywanie ich dla siebie może tylko skutkować pogłębiającym się uczuciem frustracji.

pixabay.com

Kłóćcie się, ale nie bądźcie na siebie źli

Jeżeli się kłócisz to zawsze graj uczciwie. Staraj się nie podnosić głosu na drugą osobę ani nie mów rzeczy, których możesz później żałować. Zdrowa kłótnia polega na zachowaniu szacunku do Twojego partnera, pomimo że Wasze zdania są odmienne.

Kłótnia oznacza namiętność

Pary, które często się kłócą są zazwyczaj bardziej namiętne. Kłótnia pomaga rozładować napięcie, podnosi ciśnienie krwi, a i nie rzadko kończy namiętnie w sypialni.

/mindmagazine.com