w

7 niesamowitych faktów psychologicznych, musisz je poznać

Psychologia to niesamowita nauka, która pozwala na lepsze rozumienie ludzkich reakcji i zachowań.

Poniżej przedstawiamy 7 niesamowitych faktów psychologicznych, poznaj je dobrze, a pomogą Ci zrozumieć, zachowania swoje i innych.

1# Ignorujemy tych, którzy nas adorują, adorujemy tych, którzy nas ignorują, zadajemy ból tym którzy nas kochają

Często zdarza się tak, że przyciąga nas do ludzi, którzy nas ignorują, co więcej zaczynamy mieć na ich punkcie obsesję. Wynika to z tego, że chcemy mieć to, co jest dla nas nieosiągalne.

2# To, jak traktujemy kelnera, mówi o naszym charakterze

Eksperci uważają, że powinniśmy się trzymać z daleka od tych, którzy w stosunku do kelnera są niegrzeczni. Prawdopodobnie tak jak traktują kelnera, tak samo traktują innych.

3# Robienie czegoś, czego się boimy, sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi

Im bardziej odważysz się wyjść poza swoją strefę komfortu i zrobisz coś, co wymaga sporej odwagi, to zobaczysz, jak od razu poczujesz się, bardziej pewnym siebie, a co za tym idzie, szczęśliwszym.

4# Jeżeli opowiadamy o swoich planach, to nasze szanse na sukces są mniejsze

Rada jest taka- zaplanuj cel, trzymaj to w tajemnicy, odnieś sukces.

5# Potrzeba tylko 4 minut, żeby się w kimś zakochać

Oznacza to, że nasz mózg potrzebuje dokładnie tyle czasu, żeby ocenić czy osoba, którą widzimy, czy z którą rozmawiamy, jest warta naszego uczucia.

6# Emocje mogą pomóc przewidzieć przyszłość

Za to właśnie odpowiada nasza intuicja. Kiedy czujesz gdzieś głęboko, co może się wydarzyć, jeśli Ty coś zrobisz, to trzymaj się tego uczucia, bo nasza intuicja bardzo często jest trafna.

7# Możemy kontrolować nasze sny

Każdy z nas doświadczył snu, w którym spada i nie może nic zrobić. Jedyne rozwiązanie to latać, tak podświadomie zmusić swój mózg, żeby ingerować w swój sen. Jest to możliwe, a nazywa się sen świadomy. Należy wtedy we śnie skupić się i zachować spokój.