w

„Czy on nadal mnie kocha?” Kilka powodów, które sprawiają, że w Twoim życiu gości niepewność

Poczucie bycia kochanym i potrzebnym to niezwykłe miłe doświadczenie, które daje nam wiele radości i życiowej satysfakcji. Niektóre osoby nie potrafią jednak cieszyć się tym stanem. Mimo udanego związku ciągle odczuwają obawy, że wszystkie piękne chwile kiedyś się skończą.

Bezustannie zastanawiają się, czy ich partner nadal je kocha, a jeśli tak, to czy na pewno tak samo mocno na początku związku.

Czy takie uczucia są ci znane? Jeśli tak, sprawdź, co może być tego przyczyną.

Dlaczego nieustannie szukasz dowodów miłości?

Zostałaś w przeszłości mocno zraniona

W przeszłości doświadczyłaś wielkiego miłosnego zawodu. Jeśli zostałaś oszukana lub zdradzona możesz mieć trudności z pozbyciem się lęku przed ponownym przeżywaniem tego samego. W sytuacji kiedy twój poprzedni związek rozpadł się, bo uczucia twojego wybranka wygasły, możesz z kolei ciągle zastanawiać się, czy twój partner nadal jest tobą zainteresowany.

Nie masz zaufania do swojego partnera

Lubisz sprawdzać na czym stoisz, bo… masz ku temu powody. Pojawiająca się niepewność może wynikać z osobistych problemów lub dawnych doświadczeń, ale też być oznaką braku odpowiednich fundamentów w związku. Jeśli zdarzało się, że twój partner nie był szczery w stosunku do ciebie, twoje zaufanie może być mocno nadszarpnięte.

Nie doświadczyłaś w dzieciństwie bezwarunkowej miłości

Ciągłe obawy o uczucia ukochanego mogą wynikać również z tego, że jako dziecko nie doświadczyłaś bezwarunkowej miłości ze strony swoich rodziców. Jeśli okazywali oni pozytywne uczucia jedynie wtedy, kiedy spełniałaś ich oczekiwania, możesz mieć poczucie, że na miłość musisz sobie zasłużyć. Gdzieś głęboko masz przeświadczenie, że nie jesteś wystarczająco „dobra”, aby być kochaną taką, jaką jesteś. Boisz się więc, że uczucia twojego wybranka mogą wygasnąć.

Jeśli nie potrafisz w pełni cieszyć się swoim związkiem, to znak, że warto podjąć odpowiednie działania. W zależności od powodu swojej niepewności może to być praca nad samooceną, zażegnanie urazów z przeszłości lub… poszukanie partnera, co do którego będziesz miała pełne zaufanie.