w

Chcesz dostrzec życiowe szanse? Zacznij działać na opak!

Niby chcesz coś zmienić, ale ciągle stoisz w tym samym punkcie. Snujesz plany i marzenia, odczuwając co jakiś czas prawdziwą energię i motywację. Niestety, tylko na chwilę. Kolejnego dnia okazuje się bowiem, że różowe okulary spadają, a ty znowu nie widzisz perspektyw na jakiekolwiek zmiany. Przed twoimi oczami ukazuje się nudna praca lub nieudany związek, lecz nie masz odwagi, aby położyć temu kres. Mówisz sobie, że gdyby tylko w twoim życiu pojawiła się jakaś szansa, okazja, małe światełko w tunelu, byłoby zupełnie inaczej. Wtedy mogłabyś uwierzyć, że twoja sytuacja nie jest bez wyjścia. Teraz nie potrafisz.

Jeśli myślisz w podobny sposób musisz pamiętać o jednym. To tak nie działa! Aby otrzymać okazje i szanse musisz… nauczyć się je dostrzegać. Nie stanie się to jednak, kiedy będziesz robić wszystko tak, jak do tej pory.

Co możesz więc zrobić, żeby zauważać nowe możliwości?

Zmień środowisko

Nie otaczaj się ciągle tymi samymi ludźmi, którzy działają i myślą w ten sam, dobrze znany ci sposób. Cześć z nich, mimo całej twojej sympatii, może swoim sposobem bycia odbierać ci energię do działania. Spędzając czas w tym samym towarzystwie odbierasz sobie szansę na poznanie kogoś, kto może cię prawdziwie zainspirować i włożyć nieco świeżości w twoje życie.

Odwróć codzienną rutynę

Skłoń swój umysł do większego wysiłku dbając o to, aby twoje dni nie wyglądały tak samo. Nie działaj na autopilocie, który sprawia, że nie dostrzegasz nowych rozwiązań. Wstań godzinę wcześniej, wyjdź na spontaniczny spacer lub jedź do pracy inną drogą, niż zazwyczaj. Tylko tak otworzysz swój umysł na coś nowego i nieznanego.

Zrób to, na co brakowało ci odwagi

Pomyśl o rzeczy, której wykonanie chodzi ci po głowie, ale do tej pory wszystkie obawy skutecznie cię od tego odsuwały. Zastanów się, czy na pewno stanie się coś strasznego, kiedy w końcu się na to zdobędziesz. Jeśli nie… po prosu to zrób. Będzie to symboliczny początek twoich zmian.

Zaprzestań nadmiernego planowania

Nie marnuj zbyt wiele czasu na zastanawianie się jakie mogą być skutki każdego twojego ruchu. Daj sobie przyzwolenie na podejmowanie błędnych decyzji. Czasem mogą dać ci one więcej odpowiedzi, niż długotrwałe rozmyślanie o tym, co będzie dla ciebie najlepsze.