w

8 znaków, które świadczą o zazdrości innych osób wokół nas.

Znasz to uczucie, gdy odniesiesz jakiś sukces i wszyscy wokół gratulują, ale zawsze znajdzie się ta jedna osoba, której komentarz jest niczym kubeł zimnej wody?

Ten typ zachowuje się jak przyjaciel, ale gdzieś głęboko odczuwa zazdrość i swoim komentarzem stara się zrobić wszystko, aby cię zdołować.

Oto 8 sugestii jak rozpoznać zazdrośnika:

1# Odczuwa przyjemność, gdy coś ci się nie uda.

Znajdzie najdrobniejszy szczegół, w którym ci się nie powiodło i wyssie dla siebie z tego, ile się da. Ale ty się nie daj, nie słuchaj dołujących komentarzy i rób swoje.

2# Prawi fałszywe komplementy.

Potrafią pięknie komplementować, ale bądź pewien, że gdy tylko znikniesz z pola widzenia, poleje się fala krytyki. Instynktownie może będziesz chciał się odegrać, ale to przecież nie jest twój sposób zachowania.

3# Umniejsza twoim osiągnięciom.

Osoba zazdrosna będzie umniejszać twój sukces, a nawet może próbować cię obrazić. Nie konfrontuj się z tym, następnym razem może nie mów po prostu wszystkiego.

4# Papuguje.

Nie daj się ponieść emocjom, kiedy ktoś ewidentnie kradnie twoje pomysły. Zachowaj zimna krew i daj znać tej osobie do zrozumienia jak być sobą bez kopiowania kogokolwiek.

5# Agresja przez fałszywą empatię.

Zazdrośni ludzie nigdy nie są zbyt wylewni. Potrafią okazać udawane wsparcie tak, że nie zauważysz tam ukrytej hipokryzji.

6# Niszczy.

Dla osoby zazdrosnej jesteś celem do zniszczenia. Te bardziej bezwzględne potrafią nawet sporo namieszać w twoich relacjach z przyjaciółmi i rodziną.

#7 Krytykuje.

Znajdzie błąd we wszystkim, co robisz. Jedyna rada -nie zwracaj uwagi na krytykę.

#8 Uwielbia współzawodnictwo.

Zazdrośni ludzie wynajdują sytuację, w których mogą pokazać, że są od Ciebie lepsi. Postaraj nie dać się im prowokować.

Ścieranie się z zazdrosnymi ludźmi może wydawać się niekończące. Najlepiej jest zachować spokój i nie przejmować się za bardzo tym, co myślą o nas inni.