w

5 powodów, które sprawiają, że mężczyźni tracą zainteresowanie kobietą

Relacje damsko-męskie to niekończący się rollercoaster emocji. Zwłaszcza na początku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, czują się niczym odurzeni. Każda rozmowa, czuły gest i spojrzenie wywołują dreszcze. Analizujemy wszystko, co wydarzyło się podczas wspólnych chwil. A jednak często i to dość niespodziewanie przychodzi moment, w którym mężczyzna traci zainteresowanie swoją partnerką. Ta zostaje postawiona przed faktem dokonanym i zupełnie nie wie, w jaki sposób się zachować. Co zrobiła źle? Dlaczego on nagle się oddala? Czy już przestał czuć do niej to, co jeszcze niedawno opisywał niczym Mickiewicz w swoich miłosnych wierszach?

Te kwestie sprawiają, że mężczyźni odsuwają się od swoich partnerek. / Canva

Dopada go rutyna

Mężczyźni wchodząc w relacje nie zawsze są gotowi na stabilizację i monotonię. A te jednak pojawiają się po jakimś czasie i trzeba sobie zdawać z tego sprawę. Kiedy następują, dla mężczyzny to znak, że coś się skończyło. Jest nudno, nic się nie dzieje. Przecież on nie chce, aby tak wyglądało jego życie. Zaczyna się więc wycofywać, szukać innych bodźców, które w jakiś sposób sprawią, że życie znów nabierze kolorów. Niestety często tym bodźcem jest inna kobieta…

Nie taka idealna, jak ją sobie namalował

Bywają przypadki, kiedy mężczyźni zakochują się od pierwszego wejrzenia. Przychodzi jednak moment, kiedy czar pryska. Idealna partnerka nagle wychodzi w dresie i bez makijażu. Ma humory i nie zawsze jest gotowa na spontaniczne akcje, które on uwielbia. Wówczas on zastanawia się, jak to możliwe, że w ogóle się w niej zakochał… Przecież to kompletnie inna osoba, niż ta, którą poznał kilka tygodni temu.

Zbyt szybkie poznanie jej otoczenia

Mężczyźni niezbyt dobrze reagują na szybkie przedstawianie ich rodzinie czy przyjaciołom. Pierwsze miesiące powinny być według nich przeznaczone tylko dla mężczyzny i kobiety. Wszystko to po to, aby lepiej się poznali. Poznawanie otoczenia kobiety to już poważny krok i bardzo często zbyt szybki dla mężczyzn, dlatego propozycja ze strony kobiety na ten temat może mężczyznę zwyczajnie odstraszyć. Warto z tym po prostu zaczekać.

Nadmiar ciężaru emocjonalnego

Mężczyźni mogą być wsparciem i ramieniem dla kobiety, ale nie chcą pełnić roli jej psychoterapeuty. Trudne rozmowy, zazwyczaj całkowicie się niekończące sprawiają, że mężczyzna czuje się przytłoczony. Partnerzy chcą słyszeć nie tylko o smutnych i trudnych sytuacjach, ale również o tych sprawiających radość. Przyjemnych, pełnych uśmiechu. Warto więc być dla siebie wsparciem, ale nie ciężarem.

Zupełnie inne potrzeby i oczekiwania

Mowa oczywiście o kwestiach intymnych. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą mieć zupełnie różne potrzeby i oczekiwania. Warto je omówić, opowiedzieć sobie o pragnieniach i fantazjach, sprawdzić granice. Być może okaże się, że pewnych sytuacjach można iść na kompromis, spróbować eksperymentów. W niektórych jednak ta kwestia staje się sporą przeszkodą, która sprawia, że mężczyzna się wycofuje.