w

5 największych kompleksów, do których faceci się nie przyznają

Mogłoby się wydawać, że to głównie kobiety przeżywają swoje kompleksy. Nadprogramowe kilogramy, cellulit na udach, za duży nos, za małe usta itd. Istnieje przekonanie, że faceci za to uwielbiają swoje ciała i nie mają do niego większych zarzutów.

Nic bardziej mylnego! Panowie również przeżywają kompleksy. Co najczęściej ich nurtuje w kwestii ich wyglądu? Sprawdź!

Zakompleksiony mężczyzna
Fot. Pexels.com

1. Brzuch

Często panowie mają dość szczupłą (lub normalną) sylwetkę, ale mimo to wystaje im dość spory brzuch. Okazuje się, że wiele kobiet uwielbia tę część ciała u facetów – jest dla nich symbolem męskości.

Sporo panów jednak nie podchodzi do „brzuszka” tak pozytywnie. To często wielki kompleks, z którym próbują bezskutecznie się uporać. Przypominamy! Trudno schudnąć „tylko z brzucha”. Konieczne jest prowadzenie zdrowego trybu życia – odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. Wówczas brzuch na pewno zmaleje.

2. Wypadające włosy

U wielu panów włosy zaczynają wypadać już w bardzo młodym wieku. Ot, taki urok. Niektórzy golą głowę na łyso i wyglądają wtedy świetnie, by nie powiedzieć seksownie. Łysina jednak nie jest dla każdego. Na rynku znajduje się dzisiaj sporo środków przeciwdziałających łysieniu – grunt to zacząć stosować je jak najwcześniej.

3. Niski wzrost

Prawdziwy facet musi być wysoki. Oh, jak często mężczyźni są w błędzie. Nie wszyscy zostali obdarowani wysokim wzrostem, ale to wcale nie oznacza niczego złego.

4. Słabo zarysowane mięśnie

Prawdziwy facet musi być umięśniony! Takie opinie powtarzane są jak mantra. Wcale tak nie uważamy. Widoczne mięśnie mogą (ale nie muszą) być efektem prowadzenia regularnej aktywności fizycznej. To jest najważniejsze! Ruszać się, trenować, uprawiać sport. Nie tylko dla wyglądu, a przede wszystkim dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

5. Za chudzi

Wbrew pozorom wiele osób (nie tylko mężczyzn) ma problem z nadwagą, ale też niedowagą. W przypadku kobiet jest to dość pozytywnie przyjmowane (choć też nie zawsze), ale chudy facet niestety określany jest jako mało męski. Najważniejsze to trzymać zdrowie. Jeżeli mężczyzna ma niedowagę, to powinien się zbadać. Może się okazać, że wszystko z nim w porządku. Jeżeli lekarz jednak zaleci przybranie na wadze – warto odwiedzić dietetyka, który na pewno pomoże w tej kwestii. Powodzenia!

Zobacz także: Nastrój rodziców wpływa na samopoczucie całej rodziny