w

5 rzeczy, w których musicie się zgadzać, aby stworzyć udany związek

Co warunkuje to, czy relacja jest szczęśliwa czy nie? Trudno krótko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż oczywistym jest, że zależy to od wielu rzeczy. Mało kto bierze przecież ślub po kilku randkach (choć takie przypadki się zdarzają). Grunt to dobrze się poznać i stwierdzić, czy po prostu konkretne osoby do siebie pasują.

Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych rzeczy, w których warto się zgadzać, aby stworzyć udany związek. Sprawdź.

szczęśliwa para
Fot. Unsplash.com

1. Udany związek – brak rutyny

Bliskie sobie osoby dbają o to, aby w związku nie było rutyny. Nawet podświadomie wiedzą, że to może zaszkodzić ich relacji. Dlatego zależy im na wprowadzaniu ciągle świeżych elementów.

Rzeczywiście warto zadbać o spontaniczność. Nawet w codziennych sytuacjach można wyjść poza ramy. Ważne jest również to, aby z inicjatywą tak samo wychodziły obydwie strony. Jeżeli jedna osoba będzie się znacznie bardziej starać, to nie wróży to dobrze.

2. Poczucie humoru

Dużo śmiechu, zabawy i żartów – tak, także z takich elementów składa się udany związek. A nawet powinien się składać, aby był udany. Nie da się do wszystkiego podchodzić na poważnie.

Naciągana struna w końcu pęknie i bardzo dobrze. Jeżeli jedna strona w związku jest bardziej „sztywna”, to może to okazać się przeszkodzą. Chyba, że drugą ją rozkręci, co wcale nie musi być takie trudne 😉

3. Udane życie intymne

Ważne, by parę łączyły podobne upodobania w sferze intymnej. Parom, w których jedna strona kocha przytulasy, a druga niekoniecznie, może być ciężko ułożyć udany związek. O sprawach łóżkowych nie wspominając. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby bliskie osoby dużo ze sobą na te tematy rozmawiały. To pomoże rozwiązać niejeden problem!

4. Zaangażowanie w relację a udany związek

Czyli staranie się o to, aby w związku było dobrze. Jak najwięcej i po równo (oczywiście nie co do joty). Osoby sobie oddane mają ogromne szanse na długoletnią, piękną relację. Udany związek to zaangażowanie dwóch stron.

5. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa

Trudno będzie ułożyć sobie udane wspólne życie parom, w których się nie rozmawia. Nie chodzi o codzienne dyskusje na temat tego, kto zrobi zakupy czy wywiesi pranie. Chodzi o szczere, poważne rozmowy o emocjach i wzajemnym uczuciu. Bez wyrzucania sobie, ale też bez zamiatania trudnych tematów pod dywan.

Co jeszcze warto dodać do tej listy?

Zobacz także: 5 rzeczy, których nie wolno mówić singielce