w

5 kroków do szczęścia, o których zapominasz

Nie ma wątpliwości, że ludzie dążą do szczęścia i chcieliby wieść radosne i spełnione życie. Prawda jest jednak taka, że niewielu osobom udaje się osiągnąć ten stan. Spora część kobiet i mężczyzn doświadcza co prawda momentów, w których czują się szczęśliwi, ale są one zbyt krótkie, żeby mogli poczuć się w pełni zadowoleni z życia. Zazwyczaj wydaje im się, że będą szczęśliwi, jeśli osiągną swój największy cel. Kiedy jednak dochodzi do jego realizacji, okazuje się, że upragnione szczęście wcale nie nadeszło…

fot. pixabay.com

Dlaczego tak się dzieje? Ludzie upatrujący zadowolenia z siebie i z życia w realizacji coraz to nowszych celów, zapominają o kilku ważnych zasadach.

Bycie sobą

Na nic zdadzą się kolejne dyplomy, awanse i sukcesy w pracy, jeśli nie możemy w swoim życiu po prostu być sobą. Ludzie, którzy zbyt często zakładają różnego rodzaju maski, nie pokazując swojego prawdziwego „ja”, pozbawiają się swojej autentycznej ekspresji i tym samym możliwości odczuwania pełni szczęścia. Kiedy realizujesz kolejno wszystkie cele, ale jednocześnie udajesz kogoś, kim nie jesteś, zawsze będzie Ci towarzyszyło uczucie, że czegoś Ci brakuje.

Dbałość o ciało

Przyzwyczailiśmy się do szybkiego życia, w którym skrupulatnie dbamy o realizacje wszystkich obowiązków. Jesteśmy zadowoleni, kiedy uda nam się pogodzić pracę z rodziną, a do tego znaleźć czas na swoje hobby i towarzyskie spotkania. Wiele osób tak bardzo skupia się jednak na zadbaniu o to, co jest „na zewnątrz”, że zupełnie zapomina, jak ważne jest nasze wnętrze. Dopiero, kiedy zadbasz o swoje ciało, a więc zapewnisz sobie odpowiednią dawkę snu, dobre pożywienie i dostosowaną do siebie dawkę ruchu, będziesz mógł poczuć się naprawdę komfortowo.

Wyrażanie emocji

Brak umiejętności wyrażania własnych emocji wywołuje szereg emocjonalnych blokad, z których nie wszyscy zdają sobie sprawę. Co ważne, niewyrażone emocje nie znikają, lecz kłębią się w ciele powodując po pewnym czasie wybuchy złości, spadek nastroju lub zwiększoną drażliwość. Kumulowanie w sobie emocji z pewnością nie zaprowadzi Cię do poczucia szczęścia, bo zbyt dużo będzie w Tobie nagromadzonego napięcia. Żeby zatem nie dopuścić do takiej sytuacji, powinieneś nauczyć się swobodnie wyrażać swoje wszystkie emocje.

Zadbanie o własne potrzeby

W natłoku obowiązków ludzie często zupełnie zapominają, jakie są ich własne potrzeby. A nawet, jeśli o nich pamiętają, odkładają je na bok, bo priorytetem wydaje im się spełnienie potrzeb bliskich im osób! W związku z tym potrafią świetnie zaopiekować się swoim partnerem lub partnerką, zadbać o dzieci lub pomóc przyjaciółce, lecz nie starcza im już czasu na przyjrzenie się temu, czego oni sami potrzebują. W ten sposób niezwykle trudno jest zbudować szczęśliwe życie.

Realizacja prawdziwych pragnień

Ostatnim krokiem do szczęścia, o którym wiele osób zapomina, jest zastanowienie się, jakie są Twoje prawdziwe pragnienia. Czy nowy samochód rzeczywiście jest Ci potrzebny do szczęścia, czy to tylko próba wywołania podziwu wśród otoczenia? Czy chcesz osiągnąć zawodowy sukces, bo zawsze o tym marzyłeś, czy raczej pragniesz spełnić oczekiwania swoich rodziców? Zastanowienie się, czego Ty sam oczekujesz od życia jest kluczowym elementem na drodze do szczęścia.