w

Dlaczego ON przestaje się starać?

Zachodzisz w głowę, dlaczego Twój facet przestał się strać i nic już nie wygląda tak, jak dawniej? Wcale nie musi oznaczać to sytuacji, w której jego uczucia względem Ciebie się wypaliły. Być może popełniasz błędy, których nie potrafisz zauważyć lub oboje nieco zaniedbaliście swój związek. Jakie mogą być zatem przyczyny utraty zainteresowania ze strony mężczyzny?

anuptafobia
Fot. Pexels.com

Wszystko bierzesz na siebie

Istnieje spora część kobiet, które uwielbiają wszystko planować i kontrolować. Z wyprzedzeniem obmyślają to, jak spędzą z ukochanym popołudnie, weekend lub gdzie pojadą na wakacje. Kiedy natomiast mężczyzna chce dodać coś od siebie, odrzucają jego pomysł, uznając, że same lepiej zorganizują wspólny czas. Nic dziwnego, że postawiony w takiej sytuacji partner po pewnym czasie rezygnuje z prób wychodzenia z inicjatywą. Zazwyczaj albo zauważy, że i tak koniec końców jego pomysły nie są przydatne, albo uzna… że jest mu całkiem wygodnie, kiedy nie musi się zbytnio angażować.

Masz tendencję do bycia „bluszczem”

Wielu mężczyzn przestaje się starać w momencie, kiedy kobieta zaczyna ich zbyt mocno osaczać. Jeśli masz tendencję do ciągłego dzwonienia do swojego ukochanego lub pragniesz spędzać z nim każdą wolną chwilę, musisz liczyć się z tym, że Twój partner może się od Ciebie zdystansować. Po pierwsze, większość ludzi nie lubi kiedy zabiera się im niemal całą przestrzeń. Po drugie, mężczyzna może przestać się starać, bo uzna że już nie musi tego robić!

Wpadliście w monotonię

Oczywiście nie zawsze wina leży po stronie kobiety. Jeśli Twój mężczyzna przestał się starać, może to oznaczać, że z jakiegoś powodu zbyt mocno wpadliście w codzienną rutynę. Być może jedno lub oboje z was dużo pracuje, a może po prostu jest wam wygodnie spędzać dzień za dniem w domowym zaciszu. Obojętnie z jakiego powodu do waszego życia wkradła się monotonia, bez wątpienia sprzyja ona uczuciowej stagnacji.

Żyjecie obok siebie

Brak starań może wynikać również ze zbyt dużego nacisku na własną niezależność. Jeśli spędzacie sporo czasu na realizacji własnego hobby, pracujecie, a do tego wieczory spędzacie pochłonięci swoimi zajęciami, nic dziwnego, że zaczęliście się od siebie oddalać. To, że przebywacie w jednym pomieszczeniu wcale nie oznacza wspólnie spędzonego czasu. Zastanów się, kiedy ostatnio szczerze rozmawialiście lub zrobiliście coś ciekawego we dwoje. Kiedy w związku nadal obecne jest uczucie, całkiem łatwo powinno wam pójść przywrócenie obopólnego zainteresowania.