w

3 prawdziwe powody, przez które nie jesteś szczęśliwa w związku!

Kiedy jesteś sama ubolewasz nad tym faktem i marzysz, aby mieć u swojego boku bliskiego ci mężczyznę. Będąc w związku nie cieszysz się jednak długo szczęściem i szybko czujesz gorycz rozczarowania. Bezustannie napotykasz na trudności lub po prostu ciągle odczuwasz jakiś brak.

Czy taka sytuacja jest ci znana? Jeśli tak, dowiedz się co może być tego powodem.

Dlaczego kolejny związek nie przynosi ci szczęścia?

Traktujesz miłość jako lek na swoje cierpienia

Kiedy nie jesteś w związku swój podły nastrój wiążesz właśnie z brakiem partnera. Masz wrażenie, że gdybyś tylko znalazła miłość, wszystko byłoby bardziej kolorowe, a ty znalazłabyś sens życia. W końcu kiedy jesteś zakochana, zapominasz o problemach i przepełnia cię szczęście.

Jeśli traktujesz bycie w związku jako receptę na poprawę samopoczucia, popełniasz poważny błąd. Z biegiem czasu uczucie powszednieje, a twoje kłopoty znowu wychodzą na wierzch. Zaczynasz się zastanawiać, czy to może dlatego, że związałaś się z niewłaściwą osobą. Problem jednak tkwi gdzie indziej. Nie zaznasz szczęścia, jeśli nie zaleczysz właściwych ran.

Masz nierealistyczną wizję związku

Od dziecka żyjesz w przekonaniu, że czeka cię piękna, wielka miłość. Szukasz więc prawdziwie bratniej duszy i oczekujesz pełnego zrozumienia i wsparcia. Czujesz się nieswojo, kiedy znajdując tego jedynego okazuje się, że nie zawsze jest miło i przyjemnie.

Być może należysz do grupy osób, które mają zbyt wysokie oczekiwania względem swoich bliskich.

Nawet w bardzo dobrze dobranych parach zdarzają się sytuacje, że partnerzy nie rozumieją wzajemnie swojego punktu widzenia. Pamiętaj, że ideały nie istnieją.

Za mało w nim ciebie

Niska samoocena i wychowywanie się w patriarchalnej rodzinie może powodować, że będziesz starała się sprostać oczekiwaniom mężczyzny, pomijając własne potrzeby. Troska o drugiego człowieka i chęć uszczęśliwiania go może dać wiele radości, ale na dłuższą metę nie wystarczy, aby samemu poczuć szczęście.

Zastanów się, czy w twoim związku możesz być sobą i czy twoje potrzeby są tak samo ważne jak potrzeby twojego partnera.