w

Zrozumieć mężczyznę. Jakie błędy popełniasz na początku znajomości?

Poszukiwanie drugiej połówki dla wielu kobiet okazuje się nie lada wyzwaniem. W ferworze codziennych obowiązków trudno o sytuacje, w których mogą spotkać kogoś interesującego, a korzystanie z aplikacji randkowych często przynosi wiele rozczarowań. Kiedy natomiast wreszcie udaje im się nawiązać obiecującą relację, okazuje się, że wzajemne zainteresowanie wcale nie wystarcza, aby stworzyć coś poważnego.

Pojawiają się pierwsze nieporozumienia i konflikty, które w mgnieniu oka doprowadzają do obustronnych wątpliwości. A stąd już prosta droga do wysnucia wniosku, że związek nie ma żadnego sensu…

fot.pixabay.com

Czy zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że olbrzymia część relacji miałaby szansę się rozwinąć, gdyby tylko obie strony lepiej się ze sobą komunikowały? Czy wiesz, że znacząca część kobiet notorycznie popełnia błędy, których zupełnie nie jest świadoma? Wydaje im się, że po prostu mają pecha w miłości, a w rzeczywistości własnym zachowaniem raz po raz skazują swoje związki na porażkę.

Co zatem możesz robić nie tak? Przyjrzyj się potencjalnym błędom i zastanów się, w jakim stopniu dotyczą również Ciebie. Kiedy je wyeliminujesz, znacząco zwiększysz swoje szanse na miłość!

Rzucasz aluzjami

Chcesz, aby Twój mężczyzna wykonał określony krok, więc postanawiasz delikatnie mu to zasugerować, uciekając się do aluzji. Mówisz, że uwielbiasz wycieczki, pełna nadziei, że wyjdzie z propozycją wspólnego wyjazdu lub zrobi Ci wspaniałą niespodziankę. Niestety, rzucanie aluzjami i czekanie, aż mężczyzna domyśli się, czego oczekujesz, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem! Choć kobiety z łatwością odbierają tego typu ukryte komunikaty, zupełnie inaczej jest w przypadku mężczyzn. Najczęściej nie doszukują się oni w kobiecych wypowiedziach drugiego dna i nie wykonują żadnego kroku, jeśli druga strona nie powie im czegoś wprost.

Celowo wzbudzasz zazdrość

Nie jesteś pewna, czy mężczyzna, z którym się spotykasz traktuje Cię poważnie, więc postanawiasz sprawdzić to, wzbudzając w nim zazdrość. Opowiadasz o spotkaniu z kolegą lub zażyłych relacjach z przyjacielem i czekasz na jego reakcję. Tego typu zachowanie najczęściej ma jednak opłakane skutki. Choć nutka zazdrości może być czymś pożądanym w stałych związkach, nie warto doprowadzać do niej na początku relacji. Mężczyzna zamiast walczyć o Twoje względy, będzie o wiele bardziej skłonny uznać, że po prostu nie zależy Ci dostatecznie na waszej znajomości. Zacznie się zatem wycofywać, mimo że wcześniej miał wobec Ciebie poważne plany.

Wyciągasz pochopne wnioski

Kiedy dopiero co poznałaś drugiego człowieka, masz bardzo małą wiedzę na temat jego przyzwyczajeń oraz typu osobowości. Może Ci to jednak nie przeszkadzać w wyciąganiu pochopnych wniosków i przypisywaniu określonych teorii do nic nie znaczących zachowań. Każdego wieczoru dzwonił, a tym razem telefon milczy? „Na pewno przestało mu zależeć!” Dostajesz tylko krótkie smsy, choć na żywo prowadzicie długie rozmowy? „Ciekawe, czym jest taki zajęty…” Kiedy w głowie pojawiają Ci się tego typu myśli, musisz wiedzieć, że Twoje teorie mogą być całkowicie wyssane z palca. Mężczyzna może być naprawdę zaangażowany w relację z Tobą, jednak nie przepadać za kontaktem telefonicznym. Wysuwając zbyt pochopne wnioski, psujesz zatem związek, który miał szansę zaowocować prawdziwym uczuciem. A to wszystko przez Twoje nadgorliwe myśli!