w

Zazdrość o jego ex. Jak się jej pozbyć?

Znasz to? Spotykasz się z kimś, jest wspaniale, relacja się rozwija, a Ty wciąż jesteś zazdrosna o jego ex? Spokojnie, nie tylko Ty tak masz. Oczywiście taka postawa najprawdopodobniej do niczego dobrego Cię nie doprowadzi. Dlatego warto z nią walczyć. Co możesz zrobić, aby odzyskać w tej kwestii po prostu święty spokój?

para
Fot. Unsplash.com

Ty też masz swoich ex!

Najprawdopodobniej 🙂 To nie jest tak, że tylko Twój ukochany kogoś miał i kiedyś był szczęśliwie zakochany. Życie na tym polega, że ludzie łączą się w pary i (nawet) często te pary zmieniają. Pomyśl, że on też mógłby być zazdrosny o Twojego ex (tym bardziej jeśli go wspominasz). On jednak potrafił zostawić przeszłość za sobą, dlaczego Tobie miałoby się to nie udać?

Ucinaj rozmowy o ex

Nie rozmawiaj z nim o jego byłych, bo to nic nie da. Sprawi tylko, że się nakręcisz i może nawet zaczniesz porównywać. Przecież on się w niej kochał, tak? To na pewno miała coś lepszego od mnie. Bzdura! Lepiej ucinać takie rozmowy, a już na pewno nie zachęcać do tego, by on mówił o swoich ex źle. Przecież Wy też możecie się rozstać i on to samo może mówić o Tobie, prawda? Dojrzali ludzie nie mówią źle o swoich byłych. Bo to trochę tak jakby źle mówili o sobie, czyż nie?

Popracuj nad poczuciem własnej wartości

Być może silna zazdrość o ex partnerów wynika z Twojego niskiego poczucia własnej wartości. Warto nad nim popracować, bo to pozytywnie odbije się na całym Twoim życiu, nie tylko relacji z drugą, ukochaną osobą. Idź na terapię, albo po prostu na spotkanie z psychologiem. Może się okazać, że nie będzie potrzebna ogromna liczba sesji, a po prostu parę wizyt w gabinecie.

Znajdź sobie hobby

O, łatwo się mówi – hobby sposobem na wszystko. Oczywiście to mocno przesadzone, ale jednak coś w tym jest. Znajdź sobie fajne zajęcie, które będziesz kochać i które będzie odwracało Twoją uwagę od jakichś niepotrzebnych myśli. To wyjdzie Ci, podobnie jak punkt trzeci, na dobre w każdym aspekcie.

Co dorzuciłabyś do tej listy? 🙂

Sprawdź także: Porady związkowe – tych nie słuchaj. Więcej szkody niż pożytku!