w

5 rzeczy, które zabijają namiętność w relacji

Tak, namiętność w związku da się zabić. I to jak! Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że niektórymi swoimi działaniami to robisz. Sprawdź 5 rzeczy, które zabijają namiętność w związku. Wiedziałeś o nich?

intymne chwile
fot. Unplash.com

1. SMARTFONY…

…i inne technologiczne gazety. Wszędzie chodzimy z telefonami i nie odrywamy od nich wzroku. Chyba po to, aby spojrzeć na laptopa czy tablet. Odłóż tego typu urządzenia w sypialni. To wpłynie pozytywnie nie tylko na Twój związek, ale też na Twój sen. Badania pokazują, że nie powinniśmy patrzeć w sztuczne ekrany na co najmniej 2 godziny przed snem.

2. Kontakt z byłym/byłą

Twoja ukochana osoba ciągle ma kontakt z byłym partnerem? Oczywiście nie ma co wszystkich wrzucać do jednego worka. Zdarza się przecież, że sporo osób wciąż trzyma sztamę z ex, ale jeżeli ten kontakt jest bardzo intensywny i zażyły, to robi się niebezpiecznie. Podobnie jak podarunki od byłych, np. słodki miś, który nadal trzymasz na swojej toaletce. Czy to na pewno dobry pomysł?

3. Nieporządek vs. namiętność

Oczywiście każdy ma inne podejście. Dla niektórych bałagan nie ma większego znaczenia. Nie wpływa na ich samopoczucie i podejście do… namiętnych chwil. Sporo osób jednak nie zdaje sobie sprawy, że nieposprzątana sypialnia może podświadomie hamować przed gorącymi momentami z partnerem. Może lepiej na wszelkie wypadek posprzątać?

4. Mało klimatyczna sypialnia

Spójrz krytycznie na Waszą sypialnię. Może jest bardzo jasna i ma zbyt intensywne źródła światła? To wnętrze rządzi się swoimi prawami. O wiele lepiej zadbać tutaj o naprawdę intymny klimat. Wszystkim to wyjdzie na dobre!

5. Brak rozmowy zabija namiętność

Banalnie, a jednak… takie prawdziwe. Może wcale nie gaśnie pomiędzy Wami pożądanie, ale nie umiecie rozmawiać o swoich potrzebach? A może lubicie stawiać na intymmne chwile w innych porach? Porozmawiajcie o tym! Każda dobra relacja, także ta fizyczna, opiera się na dialogu. Nie zapominajcie o tym.

Co warto jeszcze dorzucić do tej listy?

Sprawdź także: 5 sygnałów, że Twój partner może Cię zdradzać