w

Wirtualne znajomości. Lepiej spotkać się od razu, czy poczekać?

Dziś randki przez Internet nie są już niczym dziwnym. W codziennym pędzie nie mamy czasu na szukanie nowych znajomości na spotkaniach towarzyskich.

Korespondujecie ze sobą już od jakiegoś czasu i zastanawiasz się, kiedy będzie dobry moment na poznanie się w “realu”? Lepiej spotkać się od razu, czy odczekać kilka tygodni lub miesięcy?

Oto 3 argumenty za tym, że dobrze w miarę szybko przenieść znajomość do realnego świata.

Im dłużej korespondujesz online, tym bardziej tworzysz sobie obraz drugiej osoby…

… a ten niekoniecznie będzie prawdziwy! Internet ma to do siebie, że całą swoją osobowość można ukryć pod maską, której nikt zdalnie nie będzie przecież w stanie zdjąć. Im dłużej brniesz w wyłącznie internetową znajomość, tym bardziej będzie Ci się wydawać, że już znasz drugą osobę – a to nie zawsze będzie prawda!

Rozczarowanie może być później spore…

Im szybciej się spotkacie, tym szybciej zweryfikujecie pierwsze wrażenie

Nie jest tajemnicą fakt, że słowo pisane wybrzmiewa zupełnie inaczej, niż w rozmowie. Może okazać się, że pomimo tego, że koresponduje się Wam ze sobą idealnie, rozmowa na żywo zupełnie się nie klei – i odwrotnie. Warto dać sobie szansę na zweryfikowanie tego w rzeczywistości, jeśli tylko są między wami punkty styczne.

Weryfikacja wzajemnych oczekiwań

Wymieniając maile czy wiadomości na komunikatorach trudno poruszać ważne lub trudne tematy w należyty sposób. Jeżeli przez kilka tygodni czy miesięcy będziecie kontynuowali wyłącznie internetową znajomość, bardzo ciężko będzie wam zweryfikować, na ile wasze poglądy pokrywają się w istotnych kwestiach.

Oczywiście nic na siłę – spotkanie zaaranżujcie wtedy, kiedy oboje odczujecie taką potrzebę i gotowość. Z doświadczenia jednak wiem, że nie warto odwlekać tego w nieskończoność!