w

Nowa miłość. Dlaczego porównujemy partnera do byłego?

Od jakiegoś czasu jesteś w nowym związku. Wszystko jak dotąd układa się dobrze – jesteście sobą zauroczeni, szanujecie się wzajemnie, dbacie o siebie i miło spędzacie czas.

Jest jednak jedna rzecz, która nie daje w tym wszystkim spokoju. Patrzysz na niego i myślisz: robi to jak X, a pod tym względem jest od niego inny. Tutaj chodziłam z X, a tego nigdy razem nie robiliśmy. X to oczywiście Twój były.

Niezależnie od tego, czy poprzedni związek zakończył się dłuższy, czy krótszy czas temu, cień tej relacji może padać na nowy związek. Jak temu zapobiec?

Dlaczego w nowym związku myślimy o byłym?

Zbyt krótki czas od rozstania

Przyczyny mogą być różne. Dość często dzieje się tak dlatego, że w nową relację wchodzimy zbyt szybko. Minęło raptem kilka tygodni, a związek był dość długi? To dość naturalne, że Twoje myśli są jeszcze zdominowane przez kogoś, z kim spędzałaś tak dużo czasu jeszcze niedawno.

Tęsknota za byłym

Jeśli byłaś zaangażowana w związek i zostałaś porzucona przez partnera, być może do końca się z tym nie pogodziłaś i zwyczajnie tęsknisz. Niestety, ten rozdział jest już zamknięty i nic tego nie zmieni. Otwórz się na nowe znajomości i czerp z życia to, co przygotowało dla Ciebie najlepszego!

Rozczarowanie niektórymi cechami obecnego partnera

Twój eks nie był może chodzącym przykładem, jednak w wielu kwestiach był dla Ciebie ideałem. Obecny partner jest w tych sytuacjach inny. To sprawia, że czujesz się zawiedziona i automatycznie nasuwa się porównanie do byłego – przecież robił to idealnie!

Pamiętaj jednak, że Twój obecny partner zapewne przewyższa go w wielu innych kwestiach i ma to, czego nie miał tamten. Doceń to!