w

Jeśli go kochasz, nie powinnaś robić tych 3 rzeczy

Szczerość, otwartość, wzajemny szacunek… Warto opierać związek na tych wartościach, jeżeli chcemy stworzyć zdrową i stałą relację. Pięknie brzmi, prawda? Mogłoby się wydawać, że wprowadziłaś te zasady do swojego życia codziennego z partnerem. Tymczasem jednak zdaje się, że coś nie działa. Czujesz, że nie jest tak, jak być powinno.

Być może jednak wcale w Twoim związku nie ma szczerości, otwartości i szacunku, bo sama się przed tym wzbraniasz.

Zastanów się, czy zdarza Ci się robić poniższe rzeczy. Jeżeli tak, to przestań, bo wcale nie budujesz dobrego związku, tylko kopiesz pod nim dołek.

para
Fot. Unsplash.com

Zatajanie „drobnych” spraw

„Facet nie musi tego wiedzieć”. „Facetów trzeba okłamywać, zawsze tak było” – słyszałaś podobne zdania? My zdecydowanie tak. Partner przecież nie musi wiedzieć, że napisał do Ciebie był, że dostałaś premię w pracy i masz zamiar ją wydać na głupoty oraz że sprawdziłaś ostatnio jego Messengera. Drobne rzeczy? Czy aby na pewno?

Nie buduj relacji na drobnych kłamstwach, bo nawet te z pozoru malutkie, mają krótkie nogi. Bądź szczera.

Chwalenie faceta za rzeczy oczywiste

„Kochanie, jesteś niesamowity, ja bym tak nie umiała!”. Chwalisz swojego faceta za drobne rzeczy jak umycie naczyń? Zastanów się, czy w takiej sytuacji on chwali Ciebie. Jeśli tak – w porządku. Jeżeli nie, a macie równy podział obowiązków w domu, to pomyśl za co go chwalisz.

Robiąc tak, pogarszasz swoją sytuację. Jest bowiem duże ryzyko, że facet osiądzie na laurach i będzie wymigiwał się z obowiązków domowych. Czy takiego związku chcesz?

Zwracanie mu uwagi przy innych

„Przestań tak robić”, „O, ostatnio ci się przytyło, a zobacz jak Marek zeszczuplał”. W związku jest się razem. Wspiera się. Gdy będziesz mu wbijać szpilki, szczególnie w towarzystwie, to on przestanie się dobrze czuć przy Tobie. Przecież związek to wsparcie i oparcie.

Jeżeli coś Ci się nie podoba w zachowaniu ukochanego (np. zbyt przeklina na spotkaniach z przyjaciółmi), to porozmawiaj z nim o tym, ale na osobności.

Sprawdź także: Toksyczny związek to nie tylko ten, w którym jest przemoc…