w

To nie zdrada. 4 najczęstsze przyczyny rozwodów

Gdy ludzie biorą ślub, zazwyczaj są przekonani o tym, że ich związek będzie trwał długo i szczęśliwie. Pod żadnym pozorem nie biorą pod uwagę rozwodu. Niestety po jakimś czasie okazuje się, że relacja nie przetrwała. Zdrada? Niekoniecznie. Wbrew pozorom powodów może być znacznie więcej.

rozwód
Fot. pexels.com

Kłótnie przeradzające się w awantury i histerie

To nie jest tak, że partnerzy w udanym związku się nie kłócą. To zdarza się bardzo często. I bardzo dobrze – kłótnia może okazać się oczyszczająca. Najważniejsze, by nie przybrała ogromnych rozmiarów, a to niestety bardzo często się zdarza. Trzeba pamiętać, że w kłótni nigdy nie mówimy tego, co powiedzielibyśmy normalnie. Dlatego warto się wtedy wyciszyć i porozmawiać, gdy się uspokoimy. Niestety wiele osób robi wręcz przeciwnie, kłóci się jeszcze bardziej. To nie rozwiązuje problemów, tylko je mnoży.

Brak zaufania

Trudno stworzyć udaną relację, która będzie trwała latami, bez zaufania. Ciągłe podejrzenia wobec drugiej osoby daje ciągłe poczucie niepewności. To ogromny dyskomfort i ciągłe próby dla związku. Finalnie nie ma najmniejszych szans, aby taka relacja przetrwała.

Samotność, gdy jest się razem

To może wydawać się absurdalne – jak można czuć się samotnym w związku? Można. I często tak się dzieje. Ludzie są ze sobą razem, ale jednak osobno. Spędzają mało czasu wspólnie, nie łączą ich wspólne pasje i zainteresowania, nie wykonują też razem codziennych, przyziemnych obowiązków (jak zakupy). Tym samym oddalają się od siebie.

Gdy druga osoba staje się obca

Na początku związku uważamy drugą osobę za najważniejszą na świecie. Jest nam bliska, a nawet najbliższa. Jednak gdy uczucie wygasa i nie jest podsycane, bardzo łatwo postrzegać partnera jako kogoś obcego albo prawie obcego. A z tej sytuacji trudno powrócić już na dawne tory.

Zobacz także: Znacznie młodszy partner – zalety bycia z młodszym facetem