w

Jak utrzymać dobry związek? Zacznij od siebie!

Oczywistym jest, że aby związek przetrwał i miał się świetnie, konieczne są starania obydwu stron. Nierzadko jednak partnerzy wypominają sobie nawzajem, że druga strona się nie stara. Tymczasem warto zacząć… od siebie. To wpłynie pozytywnie na relację również dlatego, że może dać przykład drugiej połówce.

fot. unsplash.com

Często oczekujemy od innych bardzo dużo, mało co zwracając uwagę na siebie. Tymczasem wiele trudnych chwil, które przeżywamy w życiu (np. porażka w życiu zawodowym) wynikają z niczego innego jak właśnie z naszej winy. Trudno się do tego przyznać, ale też nie ma w tym nic złego – nikt przecież nie jest idealny. Oto rzeczy, na które warto zwrócić uwagę będąc w związku skupiając się na swojej osobie.

Nie flirtuj z wszystkimi dookoła

Oczywiście nie oznacza to, że nie warto być miłym dla ludzi dookoła, ale od bycia miłym do flirtu droga już nie jest daleka. Ktoś może powiedzieć, że to przecież nic takiego – ot niewinne działanie. Jeżeli jednak chcesz żyć w związku, powinieneś/powinnaś pozbyć się takich nawyków.

Nie stawiaj pracy na pierwszym miejscu

Chcesz być w związku? To super, zastanów się wtedy jakie są Twoje priorytety. Jeżeli praca jest dla Ciebie wszystkim, to może warto jednak jeszcze raz przewartościować swoje życie? Nikt nie broni Ci się rozwijać i spełniać zawodowo będąc w związku. Czym innym jest jednak spędzanie całych dni w pracy. Wtedy druga osoba zawsze będzie na drugim miejscu. Czy o to w tym chodzi?

Rozmawiaj, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj

Rozmową można naprawdę utrzymać dobry związek! Podchodź do tego spokojnie, bez burzliwych emocji. Druga strona wówczas zobaczy, że to ma sens. W relacjach pojawiają się niespójności i nieporozumienia i to jest jak najbardziej w porządku. Dojdziecie do tego sami, gdy będziecie (szczerze!) rozmawiać.

Troszcz się o drugą stronę

Ona na pewno to doceni! Pytaj jak się czuje, czy coś jadła, czy potrzebuje pomocy. Poczucie, że ktoś się o nas troszczy jest naprawdę nieocenione.

Zobacz także: Cechy dobrej partnerki gwarantujące udany związek