w

Rady na temat szczęśliwego związku. Tych w ogóle nie słuchaj!

Ileż to rad słyszałeś/aś w swoim życiu na temat szczęśliwych związków? Mamy, babcie, ciocie, przyjaciółki, koleżanki z pracy – każdy ma tutaj do powiedzenia mnóstwo mniej lub bardziej ciekawych rzeczy. Czy wszystkie warto brać na poważnie? Oczywiście, że nie. Zebraliśmy porady, które naszym zdaniem warto wrzucić między bajki.

związek
Fot. Pexels.com

„Nie można iść spać pokłóconym”

Przede wszystkim w związku nie chodzi o to, by się kłócić. Niestety nawet w najlepszej relacji czasem dochodzi do trudnych momentów. Nierzadko trzeba po prostu przeczekać ten czas burzliwych emocji. Szukanie porozumienia na siłę może tylko zaszkodzić. Wiadomo, że w końcu nadejdzie moment rozmowy, ale obydwie strony muszą być na to gotowe. Nic na siłę.

„Nie możesz mieć żadnych tajemnic”

Żeby nie było – wcale nie namawiamy do oszukiwania drugiej połówki. Są jednak takie rzeczy w naszym życiu, o których nie chcemy NIKOMU mówić. To prawo każdego człowieka. Jeżeli partner/partnerka nie pozna jakiegoś małego sekretu, to naprawdę nic się nie stanie. To wcale nie oznacza, że związek jest beznadziejny. Wręcz przeciwnie – daje dowód na to, że jest przestrzeń w związku na bycie sobą.

„Odpuszczaj partnerowi, nawet jeśli nie masz racji”

I znowu  – wcale nie namawiamy do tego, by kłócić się w nieskończoność. Związek to jednak partnerska relacja dwóch osób – tutaj kluczowa jest rozmowa, bardzo szczera, które zostanie zwieńczona ustaleniem kompromisu. Wcale nie chodzi o to, aby na siłę odpuszczać drugiej osobie. Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa. Dojrzali partnerzy potrafią to robić.

„Zawsze wyglądaj świetnie, bo inaczej będzie cię zdradzać”

Czy w związku nie chodzi o to, aby czuć się dobrze i swobodnie? Jeżeli partner/partnerka danego dnia czuje się gorzej i akurat ma ochotę poleżeć w łóżku w piżamie i z nieświeżymi włosami, to nie ma w tym nic złego. Jeżeli relacja z drugą połówką ma się świetnie, to nic się nie zmieni.

Zobacz także: Jak podsycać ogień w długoletnim związku