w

Tęsknisz za nim? Powtarzanie w kółko tych rzeczy ci nie pomoże

Rozstałaś się z facetem? Niezależnie od tego czy on zerwał z tobą, czy ty z nim, ból z powodu rozpadu związku może być ogromny. Niestety nie ma niego lekarstwa. Chyba, że weźmiemy pod uwagę czas. „Czas leczy rany” – to zdanie, choć wydawać by się mogło, że powtarzane bezmyślnie, naprawdę ma sens.

Na pewno jednak nie pomoże ci powtarzanie poniższych kwestii. Oczywiście nie jesteś w stanie w stu procentach zmienić swojego myślenia, ale masz duży wpływ na obrazy, które pojawiają się w twojej głowie.

Więc przestań wmawiać sobie pewne rzeczy. Jakie? Sprawdźmy.

Smutna dziewczyna
Fot. Pexels.com

„Tęsknię za nim, ciekawe czy on tęskni za mną”

Niestety pogódź się z tym, że może wcale za tobą nie tęsknić, nawet o tobie nie myśleć. Być może zaczął już nowe życie, ma kogoś na oku. Ma do tego prawo i musisz to uszanować. Ty też zacznij myśleć szerzej.

Oczywiście ta relacje była dla ciebie istotna, były wspaniałe chwile, ale to już koniec. Zostaw w głowie dobre wspomnienia, ale nie rozmyślaj o nich ciągle. Idź dalej.

„Może kiedyś jeszcze się zejdziemy, jak nie za 5 lat, to za 10”

Nie, to się najprawdopodobniej nie wydarzy. Myślenie w ten sposób może cię blokować przed rozpoczęciem nowego, fajnego życia. Nie idź tą drogą – skup się na przyszłości. Przyszłości bez niego.

„Może napiszę do siebie, tak po prostu, spytam co u niego słychać po kumpelsku”

Po co? Co ci to da oprócz tego, że pogorszy nastrój? Będziesz żyła czekaniem na to, aż ci odpisze. Po co ci to? Nie kontaktuj się z nim – naprawdę w ten sposób będzie ci łatwiej przejść do porządku dziennego.

„Wspaniałe było to, co nas łączyło”

Pewnie tak było. Z pewnością masz w głowie wiele wspaniałych chwil, które was łączyły. Czy na pewno jednak chcesz się na nich skupiać? Pomyśl o tym, co było złe. Skoro się rozstaliście to najprawdopodobniej ten związek nie był idealny.

„Takiego faceta już nie znajdę”

No takie na pewno nie. Nie ma drugiego takiego samego człowieka. Spotkasz innego, takiego, z którym będziesz szczęśliwsza. „A jeśli nie?” – zapytasz. To też wszystko będzie super!

Zobacz także: Codzienne nawyki, które mogą zniszczyć związek