w

Tegoroczne Boże Narodzenie bez rodziny? 5 sposobów jak sobie z tym poradzić

W tym roku Boże Narodzenie w wielu rodzinach będzie inne niż zwykle. Sporo bliskich po prostu się ze sobą nie spotka. Niektórzy bardzo obawiają się zakażenia koronawirusem i nie chcą też narażać ukochanych osób. To będzie niezwykle ciężki czas dla wielu ludzi. Boże Narodzenie to przecież magia wspólnych chwil. I Ty nie spędzasz w tym roku świąt z bliskimi? Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tą sytuacją.

1. Zapewnij sobie dobre łącze internetowe na święta

Rada brzmi dziwnie, bo przecież czy ktoś w dzisiejszych czasach nie ma w domu internetu? Okazuje się, że w wielu domach te działa wątpliwie. Warto zadbać o dobre łącze właśnie na święta. Co prawda wideorozmowa z rodziną to nie to samo co spotkanie „twarzą w twarz”, ale zawsze to jakaś namiastka.

Boże Narodzenie
Fot. Pexels.com

2. Przygotuj ulubione świąteczne dania z rodzinnych przepisów

Co roku spędzasz Boże Narodzenie w domu rodzinnym, gdzie Twoja mama raczy Cię pysznymi smakołykami, które znasz od lat? Wcale nie musisz w tym roku rezygnować z tych smaków! Poproś przez telefon lub internet mamę o przepisy i postaw sobie wyzwanie. Na pewno uda Ci się odtworzyć te pyszności, a jak nie to zawsze będziesz mógł powiedzieć, że próbowałeś.

3. Zapewnij sobie dużo zajęć

Zwykle spędzasz święta z bliskimi, a w tym roku będzie to mniejsze grono albo co gorsza samotność? Przygotuj sobie jak najwięcej zajęć! Zrób listę seriali, które chcesz obejrzeć, książek, które chcesz przeczytać, przyjaciół z którymi porozmawiasz przez internet itd. Wykorzystaj ten czas na robienie tego, co naprawdę lubisz, a nigdy nie masz na to czasu.

4. Postaw na aktywność fizyczną

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z jedzeniem pysznych rzeczy, ale kto powiedział, że w tych dniach nie możesz potrenować? Aktywność fizyczna wyzwala szereg endorfin, które na pewno poprawią Ci humor w tym trudnym czasie.

5. Zadzwoń do bliskich

Niektórzy mogą nie korzystać z internetu – babcia, ulubiona ciocia, rodzeństwo? Po prostu zrób sobie świąteczne popołudnie z telefonem. Tak niewiele, a tak wiele!

Zobacz także: 5 rzeczy, które musisz zrobić w te święta