w

4 rzeczy, których nie powineneś robić w te święta

Święta to wyjątkowy czas. Śmiało możemy powiedzieć, że w tym roku szczególnie. Pandemia koronawirusa i liczne obostrzenia dają się we znaki. Wiele rodzin nie spędzi świąt tak jak co roku. Na pewno jednak odbędzie się sporo wspólnych spotkań. Co zrobić, by był to naprawdę miły czas, podczas którego nikomu nie będzie przykro i nikt nie będzie się denerwował? Odpowiedź brzmi… postarać się.

Tych 4, poniżej przytoczonych rzeczy, naprawdę nie warto robić. Mogą się przyczynić tylko do powstania napiętej atmosfery, a kto pragnąłby jej właśnie w Boże Narodzenie?

To od nas zależy czy będzie to magiczny czas, czy jednak zupełnie odwrotnie.

święta
Fot. Pexels.com

1. Nie komentuj czyjegoś wyglądu

i… nie spoglądaj na nikogo „lustrującym” wzrokiem. Niektórzy chudną, niektórzy tyją, mając ku temu mniej lub bardziej poważne powody. Nie zmienia to faktu, że jest to każdego indywidualna sprawa. Dlatego zamiast mówić komuś, że „nieźle mu się przybrało”, albo „nieźle schudł, może to z choroby”, lepiej skomentuj czyjąś pozytywną energię. Wygląd to naprawdę rzecz poboczna, warto w końcu to zrozumieć.

2. Nie mów nikomu jak ma żyć

Przy rodzinnym stole świątecznym porusza się różne tematy. Niektóre z nich są dość newralgiczne. Polityka, niejedzenie mięsa, plany na przyszłość, rozwody itd. itp. Jeżeli nie podoba Ci się coś w czyimś zachowaniu, to trudno. Wszelkie rady, na temat tego jak ten ktoś ma żyć, zostaw dla siebie. Spójrz na swoje życie, przecież to Ty jesteś kowalem własnego losu.

3. Przejmować się sprzątaniem

Nie, nie, wcale nie namawiamy nikogo do podtrzymywania ogromnego bałaganu. Radzimy jednak, by po prostu wrzucić w tej kwestii na luz. Można miło spędzić święta bez tygodniowych, ciężkich porządków.

Święta
Fot. Pexels.com

4. Kupić masy jedzenia

Kup tyle, ile potrzebujesz. Pomyśl o tonach marnowanej żywności. Czy naprawdę każdy musi aż tak obkupić się na święta? Minusem jest nie tylko wyrzucanie jedzenia, ale też wyrzuty sumienia z powodu przejedzenia. Kup tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Przygotuj tylko ulubione rzeczy, albo zamów je z lokalnego cateringu, tym samym wspierając gastronomię, której bardzo trudno jest przetrwać w czasach pandemii.

Zobacz także: 7 sygnałów świadczących o tym, że on Cię naprawdę kocha