w

Te 3 rodzaje zdrady potrafią zniszczyć równie mocno, co zdrada cielesna

Zdrada to bardzo bolesne doznanie, które każdy z nas odczuwa na swój sposób. Niektórzy chcą wyładować swój gniew, inni planują zemstę, jeszcze inni chcą jak najszybciej odciąć się od osoby, która tak bardzo je zraniła. Istnieją jednak zdrady, które wcale nie dotyczą fizyczności, a mogę być równie krzywdzące.

dialog wewnętrzny
Fot. Pexels.com

Zdrada finansowa

W psychologii mówimy, że jednym z gwarantów szczęścia w związku jest równowaga finansowa i bezpieczeństwo właśnie pod tym względem. Zdrada finansowa, a więc zatajanie wydatków, długów, a nawet majątku jest bardzo często problemem i powodem rozpadu związków czy małżeństw. To tajemnice, które sprawiają, że do relacji wkrada się niepokój, stres, panika i frustracja. Niepewność o każdy dzień, czy aby jutro do drzwi nie zapuka komornik.

Zdrada emocjonalna

Zdrada to nie tylko seks z osobą, która nie należy do relacji dwojga osób. Zdrada emocjonalna może być znacznie boleśniejsza, niż ta fizyczna. Nawiązanie relacji emocjonalnej z trzecią osobą, ciągłe myślenie o niej, wyobrażanie sobie z nią sytuacji intymnych to powód, dla którego związek prędzej czy później się rozpadnie. Nie można przecież żyć wiecznie w świecie iluzji.

Odmowa stworzenia wspólnego frontu

Związek to dwoje ludzi, którzy silnie związani ze sobą emocjonalnie i fizycznie, są w stanie wytworzyć więź silniejszą, niż jakakolwiek inna. Stoją za sobą murem, tworzą wspólny front i choćby cały świat był nagle przeciwko jednemu z nich, drugi zawsze będzie u jego boku. Jeśli w relacji nie ma czegoś takiego, a zdanie matki, brata, kolegów czy przyjaciółki jest ważniejsze, to prawdziwa zdrada wartości, jakie wytworzyliście między sobą.