w

Sprawdź, czy przez swoje postępowanie nie pozbawiasz się szansy na obfitość i dobrobyt

Wszyscy pragniemy dobrego i komfortowego życia. Czasem poprzez swoje przekonania oraz nastawienie uniemożliwiamy sami sobie osiągnięcie bogactwa, które przecież może znajdować się na wyciągnięcie ręki.

pixabay.com

Co sądzisz o bogatych ludziach?

Czy uważasz, że ludzie bogaci to głównie kłamcy i oszuści? Czy myślisz, że to, że prowadzisz skromne życie, jest cechą pozytywną? A może dorośli, wśród których dorastałeś, ciągle mówili o bogactwie i pieniądzach jak o czymś złym i grzesznym? Jeżeli takie są Twoje przekonania, to może być to powodem, dlaczego ty nigdy nie będziesz bogaty.

Zło czy dobro?

Samo bycie dobrym, odpowiedzialnym człowiek nie wystarcza, aby się wzbogacić. Czasem myślisz sobie, że to nie jest w porządku, aby dobrzy ludzie cierpieli z powodów finansowych, a źli pławili się w luksusie. Musisz zmienić swoje podejście do postrzegania zła i dobra na świecie.

Skupianie się na brakach

Jeżeli masz dzień wolny i marzysz o wycieczce, ale na końcu spędzasz wspaniały dzień w domu z przyjaciółmi, to skupiasz się na tym, że to był naprawdę fajny dzień czy ciągle myślisz o wycieczce, na którą nie pojechałeś? Tak samo w codziennym życiu przestań w końcu myśleć o tym, czego nie masz, a raczej bądź wdzięczny za to, co masz, bo na pewno masz wiele.

pixabay.com

Ciągłe narzekanie

Pomyśl, ile razy w ciągu dnia mówisz o rzeczach, które Ci się udały, a ile czasu poświęcasz na narzekanie jak ciężko Ci żyć. Jeżeli częściej będziesz mówił o rzeczach, które Ci się udają, to zobaczysz, jak szybko zaczniesz faktycznie przyciągać do siebie pozytywne wydarzenia, które odbiją się na Twojej sytuacji finansowej.

Nie potrafisz prawić komplementów

Czujesz się tak zdołowany, że nie potrafisz prawić nikomu szczerych komplementów. W dodatku, jeśli słyszysz o sukcesach innych, to czujesz zazdrość. To może powodować, że ciągle nie zarabiasz wystarczająco, a Twoje życie nie jest obfite, ponieważ po prostu żałujesz tego innym.