w ,

Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć „kocham Cię”

Jest to powszechne stwierdzenie u kobiet, jakoby mężczyźni nie potrafili wyrażać swoich uczuć. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dlaczego tak się dzieje.

Wstyd

Już od małego chłopca oczekuję się, że będzie twardy. Bardzo często mówi się im, nie płacz, bo płaczą dziewczyny. W ten sposób mężczyźni od małego uczą się ukrywać swoje emocje. Dodatkowo może w przeszłości doświadczyli zażenowania lub upokorzenia, kiedy zdecydowali się pokazać swoje uczucia.

Wolą to okazać niż powiedzieć

Czyny mówią więcej niż słowa. I faktycznie wielu mężczyzn woli okazywać swojej kobiecie miłość niż mówić o tym a zapytani nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje.

pixabay.com

Czekają, aż Ty powiesz to pierwsza

Po słowach „kocham Cię” związek wchodzi na wyższy level. Wzrastają oczekiwania względem siebie nawzajem. Każdy chce mieć pewność, że gdy wyzna miłość drugiej osobie, ta odpowie tym samym. Niektórzy mężczyźni wolą mieć pewność, że ich wybranka odwzajemnia ich uczucia dlatego, pomimo że chcą to powiedzieć, to cierpliwie czekają, aż Ty zrobisz to pierwsza.

Może po prostu Cię nie kocha

Niektórzy mężczyźni długo od rozpoczęcia znajomości nie są w stanie dokładnie określić uczuć, jakimi darzą swoją partnerkę. Z drugiej jednak strony są też i tacy, którzy w ogóle nie angażują się emocjonalnie, tylko grają i zwodzą swoją partnerkę, aż zdecydują się tę znajomość zakończyć. Od takich typów nie usłysz tych dwóch magicznych słów: „kocham Cię”.