w

4 zachowania wskazujące, że jesteś blisko rozwodu

Małżeństwo to dynamiczna relacja, którą trzeba pielęgnować, tak aby związek był satysfakcjonujący dla obu stron. Utrata bliskości z partnerem jest pierwszym krokiem do poważnych problemów, które mogą doprowadzić nawet do rozpadu związku.

fot. pexels.com

Warto sprawdzić, jakich błędów nie popełniać, aby uniknąć problemów, które mogą doprowadzić nawet do rozwodu. Sprawdź, czy jesteś blisko rozwodu!

Brak intymności

Seks to ważny element każdego związku, a bliskość z partnerem cementuje relację. Gdy związek powoli staje się jedynie formalnością i nie odczuwacie potrzeby bycia blisko siebie, jesteście o krok od rozwodu. Przyczyn może być wiele – zaburzenia hormonalne, stres spowodowany pracą czy codzienna rutyna. Wszystko to sprawia, iż warto pamiętać, że to właśnie bliskość scala związek i zawczasu zadbać o relacje z partnerem.

Jesteś blisko rozwodu – różnice charakterów

Przeciwieństwa się przyciągają, szczególnie na samym początku znajomości, kiedy takie sprzeczności mogą działać na nas jak magnes. W życiu codziennym różnice przyzwyczajeń i odmienne charaktery to częste zarzewie konfliktów, które niepostrzeżenie mogą doprowadzić  do rozpadu związku.

Brak szacunku do partnera

Każdy ma prawo do własnego zdania, które należy szanować – zdrowy związek to brak agresji i kłótni, które powinna zastąpić wyrozumiałość dla „inności” partnera: jego opinii, upodobań i zachowań. Gdy początkowe oczarowanie zastępuje rutyna, nietrudno o konflikty, dlatego tak ważne jest, aby okazywać sobie wzajemny szacunek i dbać o uczucie.

Jesteś blisko rozwodu – osobne konta w banku

Finanse to częsta przyczyna konfliktów, która może poważnie nadwyrężyć związek. Współcześnie model kobiety zajmującej się domem i dziećmi oraz mężczyzny zarabiającego na utrzymanie rodziny rzadko ma zastosowanie, a małżeństwo utożsamiane jest z partnerstwem na każdym polu.

Gdy oboje pracujecie oddzielne konta bankowe mogą wydawać się oczywiste, jednak psychologowie twierdzą, że obie strony powinny odpowiadać za finanse. Ukrywanie prawdy, zatajanie zarobków i wydatków to jeden z podstawowych problemów małżeńskich.