w

Przełomowe momenty w związku. Czy już macie je za sobą?

W każdej relacji pojawiają się momenty szczególnie istotne, które wznoszą związek na wyższy poziom. Pierwszy pocałunek, miłosne wyznanie, czy wspólnie spędzona noc bywają nazywane kamieniami milowymi w związku. Tych ważnych wydarzeń jest stosunkowo dużo, a ich unikalność powoduje, że na długo zostają w pamięci. Wiele osób, zwłaszcza kobiet, z sentymentem wspomina te wszystkie „pierwsze razy”.

Oprócz wydarzeń wywołujących uśmiech na twarzy, istnieją kamienie milowe, które niosą ze sobą wiele negatywnych emocji. Ich wystąpienie jest równie ważne dla przeniesienia związku na kolejny etap.

Jakie to momenty?

Pierwsze rozczarowanie drugą osobą

W początkowym etapie znajomości przeważnie górują pozytywne chwile i fascynacja drugą osobą. Wady nie są dostrzegane, a zalety urastają do olbrzymich rozmiarów. Często mamy wrażenie, że spotkaliśmy swój ideał. W każdym związku nadchodzi jednak sytuacja, w której partner, jakkolwiek wspaniały by nie był, po prostu rozczarowuje. Przełknięcie gorzkiej pigułki bywa trudne, ale konieczne do trzeźwego spojrzenia na swoją relację.

Doświadczenie kryzysu

Niezwykle ważnym kamieniem milowym jest doświadczenie kryzysu i poradzenie sobie z nim. Para, która ma za sobą bolesne przejścia, inaczej spogląda na siebie i swoją drugą połówkę. Wspólne pokonanie kryzysu potrafi wzmocnić, niezależnie od tego, czego dotyczyły trudności.

Odkrycie słabości

Po tygodniach lub miesiącach pokazywania siebie z jak najlepszej strony, nadchodzi moment, w którym do głosu dochodzą nasze słabości. Pojawiają się pierwsze łzy, wybuchy gniewu lub kłopotliwe wyznania. Pokazanie siebie z drugiej, bardziej realistycznej strony, jest kluczowe dla rozwoju związku. To właśnie wtedy okazuje się, czy prawdziwa natura jest akceptowana, a miłosne uczucie może trwać w najlepsze.

Podjęcie zobowiązujących decyzji

Przełomowym etapem w związku bywają nie tylko zaręczyny, czy ślub. Choć te wydarzenia istotnie zamykają pewien rozdział i otwierają następny, nie są jedynymi, które powodują taki stan rzeczy. Kolejnym kamieniem milowym jest bowiem podjęcie wszelkich decyzji, które są mocno zobowiązujące. Może to być decyzja o wspólnym zamieszkaniu, planowanie potomstwa, wyjazd do innego miasta.

Wybory dokonywane z myślą o wspólnym życiu pozwalają parze wejść na kolejny, dojrzalszy etap znajomości.