w

Poznaj sposoby na przyciągnięcie do swojego życia wartościowego mężczyzny

Twój kolejny związek jest już przeszłością, a ty zastanawiasz się, co robisz nie tak? A może dopatrujesz się winy u innych i ubolewasz nad tym, jak trudno w obecnych czasach znaleźć kogoś wartościowego?

Jeśli jesteś zniechęcona poszukiwaniami partnera, z którym wreszcie stworzysz szczęśliwy związek, możesz nieświadomie zamykać się na nowe znajomości i tracić wiarę w miłość. Jednocześnie w głębi serca pragnąc bliskości i głębokiej relacji z drugą osobą.

krytyczne myślenie
Fot. Pexels.com

Co możesz zatem zrobić, aby przyciągnąć do swojego życia wartościowego mężczyznę?

Myśl o sobie dobrze

Jeśli do tej pory na twojej drodze pojawiali się mężczyźni, którzy nie traktowali cię zbyt dobrze, powinnaś zastanowić się, jakie jest twoje mniemanie o siebie. Czy myślisz, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze, czy raczej wątpisz w swoją wartość? Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale mając niską samoocenę i myśląc o sobie w niepochlebny sposób, niejako przyciągasz do swojego życia ludzi, którzy potwierdzają twoje przekonania. Kiedy natomiast myślisz i mówisz o sobie dobrze, dajesz znać otoczeniu, że znasz swoją wartość i tym samym nie jesteś dobrą kandydatką dla mężczyzn, którzy chcą podbudować się twoim kosztem.

Myśl dobrze o mężczyznach

Być może zastanawiasz się, jak możesz myśleć dobrze o mężczyznach, skoro już tyle razy cię zawiedli? Wiara w drugiego człowieka, w tym przypadku w mężczyznę, jest jednak kluczowa do tego, aby otworzyć się na poznanie kogoś wartościowego. Jeśli będziesz powtarzać, że nie ma już prawdziwych dżentelmenów, a mężczyźni myślą tylko o sobie, u każdego kandydata na partnera będziesz w pierwszej kolejności zauważać jego wady. Dlaczego tak się dzieje? Ludzki mózg skupia uwagę na tym, czego najczęściej mu dostarczamy. „Karmiąc go” samymi negatywnymi kwestiami na temat mężczyzn, doprowadzasz do sytuacji, kiedy przestajesz zauważać ich pozytywne cechy i ignorujesz osoby, mające naprawdę wiele do zaoferowania.

Świadomie dobieraj towarzystwo

Jedną z kluczowych zasad podczas poszukiwania życiowego partnera jest też świadome dobieranie sobie towarzystwa. Nie chcesz wiązać się z mężczyzną, który nie myśli o życiu poważnie i dąży tylko do zabawy? Nie szukaj nowych znajomości w klubach lub wśród ludzi, którzy każdy weekend spędzają imprezując. Zastanów się, w jakich okolicznościach poznawałaś swoich dotychczasowych partnerów i co wasz sposób poznania się o nich mówił. Być może powinnaś nieco zmienić towarzystwo lub zacząć odwiedzać miejsca, które są bardziej spójne z twoją wizją życia.

Otwarcie się na nieznane i porzucenie dotychczasowych schematów może pokazać ci, że na świecie jest wiele wartościowych mężczyzn, z którymi potencjalnie mogłabyś stworzyć związek. Pamiętaj, że to, w jaki sposób o sobie myślisz w dużym stopniu decyduje o tym, jakie znajomości zawierasz. Uwierz zatem w siebie i możliwość powodzenia w miłości. Zmiana nastawienia może zdziałać prawdziwe cuda!