w

Powinnaś od niego odejść, jeśli te zachowania są ci znane

Wiele kobiet żyje przekonaniem, że związek to nie tylko dobre chwile, ale również kryzysy i problemy. Oczywiście jest w tym sporo prawdy. W udanym związku kryzysy są jednak stosunkowo szybko zażegnywane, dzięki czemu para wraca do swojej udanej codzienności i zapomina o niedawnych sprzeczkach.

fot. pixabay

To właśnie dlatego życie w związku, który przynosi ci notoryczne zmartwienia, wcale nie jest czymś normalnym. Owszem, miłość czasami bywa trudna, ale trudności nigdy nie mogą stać się dla ciebie czymś powszednim.

Jakie sygnały są szczególnie niepokojące i świadczą o tym, że powinnaś odejść od swojego mężczyzny?

Zapomniałaś jak to jest być szczęśliwą

Kiedy twój związek nie daje ci radości i poczucia spełnienia, nie wmawiaj sobie, że po pewnym czasie ludzkie relacje właśnie tak wyglądają. Osoby, które żyją w udanych związkach, potrafią być szczęśliwe na co dzień, a tylko czasami zdarzają im się gorsze momenty. Jeśli u ciebie sytuacja wygląda odwrotnie i tylko raz na jakiś czas czujesz namiastkę radości, zdecydowanie oznacza to, że coś jest nie tak.

Ciągle rozmyślasz o przeszłości

Zamiast planować przyszłość ciągle rozmyślasz o tym, jak kiedyś żyłaś i jaką byłaś osobą? Prawdopodobnie twój związek ugasił w tobie to, kim naprawdę jesteś i o czym zawsze marzyłaś. Jeśli w relacji z mężczyzną czujesz się stłamszona, przygaszona i zapominasz o własnych planach, to jasny sygnał, że z biegiem czasu będzie tylko gorzej. Pamiętaj, że prawdziwa miłość dodaje skrzydeł, a nie sprawia, że zostają one podcięte.

Czujesz się wyczerpana psychicznie

Powodem, dla którego powinnaś zakończyć bliską relację, jest również poczucie psychicznego wyczerpania związane z próbą ciągłego rozwiązywania waszych problemów. Bezustanne pretensje, nieuzasadniona zazdrość lub wybuchy złości skierowane w twoją stronę, mogą znaczącą wpłynąć na twoje samopoczucie i prawdziwie zszargać ci nerwy. Jeśli czujesz się zmęczona kłótniami i nie widzisz sposobu na to, aby się zakończyły, masz prawo, aby uwolnić się od wyniszczającej cię relacji.

Nie czujesz emocjonalnej bliskości

Niepokojącym sygnałem jest również sytuacja, gdy nie możesz zwierzyć się drugiej połówce z własnych problemów. Być może obawiasz się jego reakcji lub wiesz, że nigdy nie próbowałby cię zrozumieć? Jeśli tak, zastanów się, czy czujesz jeszcze emocjonalną bliskość ze swoim partnerem. Dobry związek, który ma szansę trwać długie lata, to zazwyczaj ten, w którym partnerzy są dla siebie nie tylko kochankami, ale i dobrymi przyjaciółmi.