w

Poświęcasz się w imię miłości? Sygnały, że starasz się „za bardzo”!

Stworzenie dobrego związku wymaga określonej pracy i zaangażowania. Szczęśliwa relacja może istnieć wtedy, kiedy obie strony odpowiednio o nią dbają. Często jednak się zdarza, że to tylko jedna ze stron „dwoi się i troi”, aby jej partner był szczęśliwy, a związek stale się rozwijał.

Jeśli masz czasami wrażenie, że starasz się za bardzo, skonfrontuj swoje zachowanie z poniższymi przykładami. Co może świadczyć o tym, że zbyt mocno poświęcasz się w imię miłości?

Stawiasz siebie na drugim miejscu

Czujesz się źle, kiedy masz zadbać o to, co dla ciebie ważne. Jeśli masz do wyboru zrobić coś, co da szczęście tobie lub coś, co uszczęśliwi twojego partnera, zawsze wybierzesz to drugie. Nie ma nic złego w dbaniu o ukochaną osobę, jednak kiedy bezustannie zapominasz w tym wszystkim o sobie, zaczyna stanowić to spory problem.

Czujesz odpowiedzialność za powodzenie relacji

Stale wymyślasz nowe sposoby na urozmaicenie waszego związku i miłe spędzenie czasu. Jeśli wywiąże się między wami kłótnia długo ją analizujesz i jest ci niezwykle przykro, że musiało do niej dojść. Oprócz tego, zawsze to ty wyciągasz rękę na zgodę. Wiesz, że o związek trzeba dbać i bardzo przykładasz się do tego, aby wasza relacja się udała.

Często rezygnujesz z własnych potrzeb

Kiedy głębiej się zastanowisz, okazuje się, że rzadko kiedy robisz coś, co naprawdę sprawia ci przyjemność. Bez mrugnięcia okiem rzucasz bowiem wszystkie swoje plany na rzecz planów i potrzeb swojego partnera. Wydaje ci się, że to naturalna kolej rzeczy i często mówisz, że dla miłości trzeba się czasem poświęcić.

Masz poczucie nieadekwatności

Choć starasz się naprawdę mocno, rzadko kiedy widzisz podobne działania ze strony swojego partnera. Z jednej strony jesteś przekonana, że postępujesz właściwie, a z drugiej wewnętrzna intuicja podpowiada ci, że nie tak to powinno wyglądać. Masz poczucie nieadekwatności, widząc, że twój ukochany nie daje z siebie tyle, co ty. Często czujesz się rozczarowana jego zachowaniem, jednak zdążyłaś się przyzwyczaić do tego jak wygląda wasz związek.

Zauważasz w przytoczonych przykładach siebie? Jeśli tak, zdecydowanie starasz się za bardzo! Pamiętaj, że szczęśliwy związek nie polega na bezustannym poświęcaniu się, a na wzajemnym dążeniu do obopólnego szczęścia.