w

Kiedy pociąg fizyczny to nie wszystko. Dlaczego kobiety wybierają facetów nie w swoim guście?

Poznajesz nowego faceta. Jest bardzo przystojny, idealnie taki, jakiego sobie wyobrażałaś – odpowiednio wysoki, wysportowany, z zarostem i inteligentny.

Niby wszystko jest na swoim miejscu, niby wszystko powinno być okay, ale jednak nie ma między Wami chemii… Znasz tę sytuację? Uwierz nam, zna ją większość kobiet.

Okazuje się bowiem, że sam pociąg fizyczny to nie wszystko. Zdecydowanie bardziej cenimy sobie u mężczyzn inne cechy.

Jest przystojny, inteligentny i… na tym koniec

Wiele kobiet, które aktualnie nie znajdują się w związkach snuje w myślach plany i wizualizacje na temat wyglądu swoich przyszłych partnerów. Najczęściej jest to wysoki mężczyzna, z lekkim zarostem, dobrze zbudowany i doskonale odnajdujący się w towarzystwie. Najlepiej, aby miał włosy koloru brąz i przystrzyżone na krótko. Dodatkowo doskonale wiemy, jak powinien się ubierać, jak zachowywać i pachnieć.

Podświadomie szukamy takich wzrokiem na ulicach, portalach randkowych i w klubach, a kiedy ich znajdujemy, czar pryska. Często dochodzi do kilku randek, czasem nawet ta relacja kończy się w łóżku. Szybko jednak zdajemy sobie sprawę, że chociaż mamy obok siebie nasz wizualny ideał, tak skrupulatnie poskładany w naszej głowie, to poza doskonałymi wspólnymi zdjęciami, nic Was nie łączy.

Nie podoba Ci się jego sposób wypowiedzi, nie macie wspólnych tematów do rozmów i wyznajecie inne ideały. I chociaż jest miły i szarmancki, to mimo chęci i starań nie ma między Wami chemii. Już wiesz, że z tego nie będzie miłości.

kiedy pociąg fizyczny to nie wszystko

Pociąg fizyczny to nie wszystko – dlaczego wybieramy mniej atrakcyjnych mężczyzn?

Okazuje się, że zdecydowana większość par znajduje się w związkach z osobami, których przed poznaniem nie traktowały jako swojego ideału. Panie, które marzyły o wysportowanych blondynach, wiążą się z łysymi facetami z brzuszkiem, a panowie żenią się z „szarymi myszkami” zamiast wyśnionymi modelkami. W dodatku wszyscy twierdzą, że są w relacji ze swoimi ideałami i dosłownie nic by w nich nie zmienili. Dlaczego tak się dzieje?

Znacznie ważniejszymi rzeczami od wyglądu jest nasz charakter, sposób poruszania się, konstruowania zdań i pogląd na życie. Kobiety uwielbiają być uwodzone, szanowane i adorowane. Kochają niespodziewane wizyty w biurze, wspólną poranną kawę i bukiety róż. Oczekują wsparcia, przyjaźni i przywiązania.

Kiedy to wszystko otrzymują, wygląd schodzi na drugi plan. Jedynie prawdziwa miłość oparta na zaufaniu, bezpieczeństwie, wsparciu i przyjaźni warunkuje niesłabnący i wieloletni pociąg fizyczny.