w

Kryzys w związku – jak go przetrwać? 5 najważniejszych zasad

Kiedyś byliście nierozłączni, a teraz coś się między Wami popsuło? Wydaje się, że uczucie powoli wygasa, a Wy oddalacie się od siebie? Zaczynacie myśleć o zmianie partnera?

Jeśli pomimo tego wszystkiego ciągle coś do siebie czujecie i nie chcecie tak łatwo rezygnować z tego związku i planów na przyszłość, przeczytajcie nasze rady, jak zwalczyć kryzys w związku!

Przedstawiamy kilka najważniejszych zasad. Zaufaj nam, a może uda Wam się odbudować dawną więź!

Kryzys w związku – nauczcie się ze sobą rozmawiać!

Umiejętność rozmowy bez kłótni i obwiniania się to klucz do sukcesu. Jedynie szczera i otwarta komunikacja będzie stanowić podstawę dla udanego związku. Rozmawiajcie o sobie, pracy, pasjach, swoim związku, problemach i oczekiwaniach.

Nie bójcie się negować i krytykować drugiej osoby, ale nauczcie się też ją chwalić.

Kryzys w związku – poznajcie siebie nawzajem!

Wspólnie zgromadzone doświadczenia, przygody i przeżyte porażki zbliżają najbardziej, ale też pokazują tę drugą osobę w odpowiednim świetle.

Nigdy nie należy ciągnąć związku na siłę i łudzić się, że ktoś się zmieni. Jeśli już od początku coś jest nie w porządku, to należałoby przypuszczać, że z biegiem czasu problem będzie jedynie narastał.

kryzys w związku

Zaakceptujcie swoje wady!

Nikt nie jest idealny. W pewnym momencie zawsze przychodzi czas, kiedy mija zauroczenie i zaczynasz dostrzegać wady swojej drugiej połówki. To zupełnie normalne. Prawdziwy związek opiera się na kompromisach, również tych, u których podstaw leży pełna akceptacja dla wyglądu, wyborów, charakteru i zachowania drugiej osoby.

Różnice pomiędzy Wami mogą być początkiem końca lub dodawać kolorytu codzienności – wybór należy do Was!

Pokochajcie siebie samych!

Samoakceptacja to podstawa dla budowania właściwych relacji na każdym podłożu. Zacznij dbać o siebie, swoją atrakcyjność fizyczną i intelektualną. Rozwijaj się i spełniaj swoje marzenia. Jedynie człowiek, który kocha siebie samego jest w stanie szczerze pokochać drugą osobę!

Dbajcie o siebie!

Wzajemny szacunek i bezpieczeństwo. To dwie cechy najczęściej wymieniane wśród tych charakteryzujących idealnego związek. Zróbcie dla siebie wszystko, aby druga osoba poczuła się zaopiekowana. Troszcz się o nią, wspieraj ją i po prostu ją kochaj!