w

Oto 5 rzeczy, które mogą zabić namiętność w Waszym związku

Zastanawiasz się, co jest nie tak w Twoim związku? Do niedawna przecież jeszcze byliście w sobie szaleńczo zakochani, a teraz płomień prawie zgasł. Czy można go ponownie wzniecić? Tak! Spróbujcie zastanowić się, czy w Waszej relacji nie królują rzeczy, które mogą tę namiętność każdego dnia zabijać. Oto lista potencjalnych zagrożeń. Tak, tak, wcale nie wydają się niebezpieczne, prawda? Mogą jednak naprawdę negatywnie wpływać na relację!

namiętność
Fot. Unsplash.com

Elektroniczne gadżety

Zwróćcie uwagę, czy nie spędzacie zbyt wiele czasu z nosem w telefonach. A może główna Wasza rozrywka to oglądanie telewizji? A może na co dzień rządzą gry komputerowe? Oczywiście nie chodzi o to, aby odrzucić wszystkie nowinki technologiczne – w końcu te powstały po to, aby ułatwiać nam codzienne życie i dostarczać rozrywki. Jeżeli jednak zastępują codzienną rozmowę, to coś może być nie tak. Jeżeli chodzi o telefony komórkowe, to polecamy prosty trik (przyda się też osobom, które nie potrafią rozstać się z urządzeniem). Zróbcie przed wejściem do sypialni (albo tuż za) małą półeczkę na telefony. Jeżeli służą Wam za budziki, to na pewno Was obudzą (zawsze można kupić też tradycyjny budzik), natomiast nie będą Was w nocy rozpraszać w sypialni.

Prezenty od byłych partnerów

Oczywiście trudno wyrzucić do śmieci telewizor, który dostaliście od byłych. Nie ma jednak sensu wspominać ciągle źródła uzyskania danego przedmiotu. Gorzej z bardzo emocjonalnymi prezentami – biżuterią czy np. misiami. Warto je schować i do nich nie wracać. Po co robić przykrość drugiej osobie?

Bałagan w sypialni

Obydwoje jesteście bałaganiarzami? Uwierzcie, że nawet Wam może przeszkadzać (nawet podświadomie) nieład w tym jakże ważnym pomieszczeniu w domu. Posprzątajcie i przede wszystkim utrzymujcie czystość i zobaczcie, jak to wpłynie na Waszą relację.

Zdjęcia rodziny w sypialni

W Waszej sypialni znajdują się rodzinne zdjęcia w tym zdjęcia rodziców? To nie jest dobre miejsce na tego typu pamiątki. Uczyńcie z sypialni wyjątkowe miejsce, które należy tylko i wyłącznie do Was. Zobaczycie, jak wiele może to zmienić.

Brudna łazienka

Namiętność buduje się też… w łazience. Dlatego pilnujcie, aby i to pomieszczenie było czyste. Wymaga to sporo pracy, ale jeśli będziecie robić to regularnie, to będzie Wam łatwiej utrzymać porządek na co dzień. Korzystajcie z łazienki razem – zapalcie świeczki, włączcie nastrojową muzykę i nalejcie sobie wina do kieliszka. Będzie pięknie!

Sprawdź także: Jak odnaleźć prywatność będąc w związku?