w

Jesteś nim ciągle rozczarowana? Sprawdź, czy nie oczekujesz zbyt wiele!

W relacjach międzyludzkich zdecydowanie warto mówić wprost o swoich oczekiwaniach i nie zadowalać się „byle czym”. Osoby, które jasno komunikują swoje wymagania, o wiele rzadziej tworzą związki, w których to tylko jedna strona się stara. Niekiedy jednak zdarza się, że kobieta tak bardzo chce stworzyć relację zgodną z jej wizją, że zaczyna wymagać zbyt wiele. Co zatem powinnaś odpuścić?

czy on mnie jeszcze kocha
Fot. Pexels.com

Chęć bycia zawsze zrozumianą

„Rozumiemy się bez słów” – to zdanie zwykły mówić osoby zakochane, na potwierdzenie tego, jak bardzo do siebie pasują. Prawda jest jednak taka, że niezwykle rzadko zdarza się związek, w którym partnerzy rozumieją się w każdej sytuacji. Nie oczekuj więc, że twój partner zawsze znajdzie idealne słowa, aby cię pocieszyć. Być może nie ma ku temu kompetencji, co wcale nie oznacza, że nie zależy mu na twoim dobrym samopoczuciu.

Kompromis jako jedyne rozwiązanie

W dobrym związku obie strony powinny umieć iść na kompromis. Jeśli tak uważasz, masz absolutną rację. Jest wiele sytuacji, w którym olbrzymie znaczenie ma umiejętność wypracowania kompromisu. Sęk tkwi w tym, że zdarzają się i takie, kiedy mimo najlepszych chęci, nie uda się tego osiągnąć. Jakąkolwiek decyzje podejmiecie, któraś ze stron będzie niezadowolona. Wydaje ci się, że ukochany mógłby się dla ciebie poświęcić? Takie myślenie to jasny dowód na to, że wymagasz zbyt wiele.

Dowody miłości

Miło czuć, że jest się dla drugiej osoby kimś ważnym i na co dzień zauważać jej starania. Wymyślne randki, okazywanie czułości, drobne upominki… To wszystko ma swój urok i powoduje pozytywne emocje. Bywa jednak, że osoba przyzwyczajona do ciągłego okazywania zainteresowania ze strony partnera, zapomina o swoim udziale w budowaniu tej relacji. Wymagasz więc zbyt wiele, jeśli oczekujesz od mężczyzny „starania się”, a sama nie przejawiasz podobnych zachowań.