w

Czy związek na odległość ma szansę przetrwać próbę czasu? Poznaj najczęstsze problemy!

To, że utrzymanie dobrych relacji w związku na odległość jest trudne, wiemy nie od dzisiaj. Sporo par żyje w ten sposób. Warto poznać najczęściej występujące wtedy problemy. Być może to okaże się przedwczesnym ratunkiem dla relacji?

związek na odległość
Fot. Pexels.com

Związek na odległość – sprawdź najczęściej występujące problemy

Tęsknota

Ta jest bardzo silna, nie tylko w początkowej fazie związku. Gdy relacją rządzi namiętność, tęsknota może być wręcz bolesna. W przypadku długotrwałej relacji partnerom często ciężko pogodzić się z tym, jak bardzo zmieniła się ich codzienna rzeczywistość. Do tej pory byli przyzwyczajeni do swojej obecności, a teraz zostali bez drugiej połówki. Kto doświadczył silnej tęsknoty, ten wie jak może być trudna.

Chęć zdrady

Niestety poczucie samotności uwalnia w człowieku różne stany. W tym chęć… do zdrady. A to niestety prowadzi do rozpadu związku. Trudno pozbierać się po „skoku w bok”. Często zdrada nie wynika z nowego uczucia, tylko właśnie z tęsknoty i braku ukochanej osoby u boku. Mówiąc wprost: nie jesteśmy sobą.

Myślenie o partnerze jak o osobie, którą nie jest

Tęsknimy za partnerem więc możemy go idealizować. To niebezpieczna droga. Bo przecież się kochacie i będziecie dążyć do tego, by jednak być na co dzień razem. W rzeczywistości może się okazać, że jednak partner/partnerka nie jest taka, jak myśleliśmy. To źle wróży dla relacji. Ciężko potem zmienić perspektywę na tę „prawdziwą”.

Nauczenie się żyć samemu

Gdy żyjemy bez partnera na co dzień, przyzwyczajamy się do nowego stylu życia. Mamy swoje zajęcia, swój rytm dnia, swoje (nie)posprzątane miejsce do życia. Gdy ukochany/a wróci, może się okazać, że tę codzienność nam zaburzy i wcale nie będziemy z tego powodu zadowoleni…

Sprawdź także: Dlaczego kobiety wybierają narcyzów? O trudnym uczuciu do narcyza