w

Jak utrzymać wieloletni związek przy życiu? 4 sposoby, których warto spróbować dla poprawy relacji!

Mogłoby się wydawać, że w związku z długim stażem ciężko się już zaskoczyć. Tymczasem jest to jak najbardziej możliwe. Warto trochę się postarać, aby umocnić tę relację, nawet jeżeli wydaje się, że świetnie funkcjonuje. Dobre nawyki nie zaszkodzą żadnej relacji. Wręcz przeciwnie!

wieloletni związek
Fot. Pexels.com

Oto 4 rady na to jak umocnić wieloletni związek

Prawcie sobie komplementy

Oczywiście nie chodzi o to, aby zaraz stwarzać jakąś sztuczną atmosferę. Po prostu postaracie się siebie chwalić w takiej zwykłej codzienności. „Kochanie, ale ma dzisiaj dobrą energię”, „Tylko ty potrafisz tak doskonale umyć zmywarkę”, „Uwielbiam jak się uśmiechasz”. Po prostu starajcie się trzymać na co dzień pozytywne nastawienie, nie tylko do siebie, ale do otaczającego świata. Tak, tak, łatwo się mówi, gdy problemy dnia codziennego przytłaczają. Pomyślcie jednak, że te będą już zawsze, mniejsze czy większe, ale jesteście w nich razem i to jest piękne! Niejedna osoba bardzo Wam zazdrości!

Słuchajcie siebie

Wydaje się oczywiste, prawda? Tymczasem w ferworze codzienności często zapominamy o tym, aby posłuchać siebie i swoich potrzeb. Wsłuchajcie się w partnera. Może to pozwoli Wam zrozumieć jego zachowania i dzięki temu np. dowiecie się, jaką niespodziewaną niespodziankę możecie mu sprawić. Słuchanie ma ogromne znaczenie, nie tylko w relacjach damsko-męskich.

Randki, randki i jeszcze raz RANDKI!

Randki w długoletnim związku? Oczywiście, że tak. Róbcie sobie randki w domu, ale też poza nim. Poza tym duże znaczenie mają drobne, a jednak ogromne gesty. Śniadanie do łóżka jak z filmów, albo kąpiel w płatkach róż? Ajjj, od razu Wam zazdrościmy!

Kontakt w ciągu dnia

„Kochanie, jak się dzisiaj czujesz?” – każdy, jeśli tylko chce, wygospodaruje chwilkę w ciągu dnia, by skontaktować się z ukochaną osobą. Taki SMS od razu wywołuje uśmiech na twarzy. 

Sprawdź także: Partner z kryzysem wieku średniego – co możesz zrobić? (mysli.pl)